Anime

Durarara!!

1. srpna 2011 v 10:57 | Dyamirity
~Za Durararu!! ych chtěla z celého srdce poděkovat Daarkrai. Jak tak zjišťuju, navedla mě na víc věcí, než jsem vůbec tušila. Ale i tak, kdyby čirou náhodou vstala z mrtvých, za což se na yaoi kronice stále modlíme, asi jí za Durararu!! dám pusu na každou tvář a ještě jí navrch obejmu. No, ale teď už k věci. Durarara!!~


Název: Durarara!!
Autor: Ryohgo Narita (novela)
Status: 25 dílů + 1 bonusový
Hodnocení: 12/10

Znáte takový ten pocit? Leží před vámi skládačka, hlavolam, a vy, ať se snažíte jak chcete, nemůžete přijít, o co v něm jde. A pak, časem, se vám něco v hlavě sepne a vy to najednou pochopíte. Zapadá to do sebe dokonale a vy si jen říkáte, jak to, že jste na to nepřišli dřív...
Takhle na mě působila Durarara!! Díly byly divákovi podávané stylem "To nevadí, že jsi to nepochopil teď, počkej si na další díl a ono se to vysvětlí!" Epizody se navzájem doplňují, vysvětlují a vy jen valíte kukadla.
Od Durarary!! jsem očekávala, že bude dobrá, protože i když ji v Česku neznalo tolik lidí, přece jen to musí za něco stát, když podle knížky udělali mangu a podle mangy dokonce anime.
Nemýlila jsem se a Duraře naprosto propadla!

Working!!

18. července 2011 v 18:35 | Dyamirity
-Jedním z mých letních cílů bylo shlédnout anime Working!! Shlédla jsem a píšu vám, kteří jste to štěstí neměli. Takže si připravte popcorn a pusťte se do toho!-


Název: Working!!
Autor: Karino Takatsu
Status: První série - 13 dílů, druhá série ještě nevyšla
Hodnocení: 10/10
Víte, jak jsem se k Workingu!! dostala? Přes yaoi. Ano, je to hrozné, ale je to tak. Rovnice je prostá:
Durarara!! -> yaoi pairingy -> Heiwajima Shizuo a Orihara Izaya -> Daisuke Ono a Hiroshi Kamiya -> Satou Jun a Souma Hiroomi -> Working!!
Suďte si mě, jak chcete, já jsem za to vděčná. Dvojce seiyuu Shizua a Izayi spolupracovali ještě na jednom anime a to právě na Workingu!! A jelikož já si ty dva naprosto zamilovala, řekla jsem si, že to zkusím, i když Satou a Souma jsou jen vedlejší hrdinové.
Bylo to asi to nejlepší rozhodnutí letošního léta!

Mermaid melody Pichi Pichi Pitch

3. června 2011 v 15:00 | Dyamirity
~Tuhle recenzi jsem psala kdysi dávno pro sekai.cz, který nějak.... přestal fungovat a recenze se tam nikdy neobjevila. Proto ji dávám sem. Je psaná jinak než jste zvyklí, protože se pokouším omezit své osobní ftipné poznámky a popisovat to realisticky. Hahaha...~
Upozorňuji vás, že dnes bych se už takového díla nedotkla ani násadou od smetáku, ale když je vám 11 a s anime nemáte žádné zkušenosti, sáhnete po čemkoliv...

Název: Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch/ Mermaid melody Pichi Pichi Pitch Pure
Autor: Yokote Michiko, Hanamori Pink
Status: Hotovo, 91 (!) epizod
Hodnocení: 4/10, a to jen proto, že je to má ♥ záležitost


Bylo, nebylo, za sedmero horami, sedmero lesy, sedmero kopečky a za spousty dalšími sedmery přírodními útvary, žila v moři krásná mořská víla. Jednoho dne vyplavala na hladinu a uviděla loď. Loď se ovšem potopila a ona zachránila malého chlapce, kterého předtím na lodi zahlédla. Sklánějíc se nad ním, se ho snažila probudit, až dostala nápad. Obětuje svou perlu, zdroj své moci, aby ho oživila. A jak si řekla, tak také udělala. Chlapec se probudil, chvíli na sebe koukali jako blumy, načež mořská panna opět skočila do moře, perlu nechajíc u chlapce.
Story jak vystřižená ze studia Walt Disney. Tenhle příběh se však stal v Japonsku a mořská panna se nejmenuje Ariel, ale Nanami Luchia. A právě ona je hlavní hrdinkou této 90tidílné, roztomilé, růžové a uzpívané série jménem Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch.


Připravte si kapesníky, popřípadě blicí pytlíky, podle toho jak snášíte růžovou barvu, shoujo klišata a j-pop!
Luchie je čtrnáct a rozhodne se, že chce vidět svět nad hladinou. Leckdo se jí v tom snaží zabránit, ona však stejně odejde (nebo spíš odplave) v doprovodu podivného tučňákovitého tvora v námořnickém oblečku, který nese jméno Hippo (Dodnes jsem nepochopila, proč se to zvíře jmenovalo Hippo. Hippo! Tučňák!). Na souši se promění v mladou dívku a ubytuje se u další mořské panny, Nikory, která jí nechá bydlet ve své ubytovně, když Luchia bude uklízet. (Ale jelikož mladá princezna nikdy ani okem nezavadila o smeták, natož aby se čirou náhodou dotkla například utěrky, použila bych teď výraz: Slon v porcelánu.)


Druhý den jde do školy. A tam potká… jaké překvapení, ale což, tohle je shoujo anime… svou dětskou lásku, Kaita, kterému obětovala svou perlu. Jak už asi tušíte, zamiluje se do něj ještě víc. Příběh se začíná komplikovat, když na Kaita, který u sebe pořád nosí Luchiinu perlu, zaútočí jedna z Black Beauty Lovers (to jsou záporačky milující hlavního záporáka Gaita), Izuru. Jelikož Luchia jako mořská panna vypadá víc jako hrdinka, než v nudné lidské formě, Kaito jí pozná, předá jí perlu a Luchia se poprvé mění. Izuru zažene půlminutovou písničkou a Kaita vytáhne na břeh. Roztomilé! (Blicí pytlíky do pohotovostní polohy, tady to nekončí.)
Kromě Luchii existuje ještě šest mořských panen, které se k ní časem buď přidají natrvalo, nebo se alespoň na několik epizod zastaví. Ale pokud byste se na MMPPP nechtěli dívat, stačil by vám zhruba tenhle souhrn: V každé epizodě Luchia a její dvě spolužačky a kamarádky Hanon a Lina (jež jsou taky mořské panny, což se ukáže v epizodě…. 2 a 3) porazí jednu popřípadě i více Black Beauty Lover, Luchia si udělá nějaký trapas před Kaitem, nebo s ním jde alespoň na rande. A myslím, že ve veliké většině epizod je i uvzdychaná scéna Luchii ve vaně s ploutví, jak poslouchá hrací skříňku, točí si do vany pěnu, přičemž nahlas kňourá o svých trápeních. V MMPPP sice zápletka je, ale není zřejmě natolik důležitá, jako vztah Kaita a Luchii. Mimochodem, jejich vztah taky není žádný med. Pusinky, hádky, usmíření, dárečky, amnézie… prostě vše, co se vejde do 90 epizod. Nesmíme zapomenout ani na fakt, že Kaito miluje mořskou pannu, o které nejdřív neví, že je to Luchia (…), což nám situaci komplikuje ještě víc (Ano, jde to!).
Tohle anime je růžové, plné nadýchaného popíku, kterým mořské panny porážejí nepřátele, popř. kterým v pozdějších dílech další záporačky týrají mořské panny, dále je série plná západů slunce, povzdechů jmen hlavních hrdinů, bublinek a předvídatelných scén. Ale nejvíc mě na MMPPP vytáčel hlas hlavní hrdinky. Asumi Nakata, která Luchiu dabuje, má ukňouraný hlásek, ze kterého člověku, po pěti hodinách poslouchání, netečou jenom nervy, ale i mozek.
Vím, že to zní, že na tomhle anime není nic dobrého. Já osobně bych ho ale doporučovala pouze jako takovou odpočinkovou sérii, třeba mezi Death Note a Elfen Lied, kde chcete jen naivní dialogy, u kterých nemusíte přemýšlet. MMPPP bylo moje první anime (Takže ho můžu kritizovat jen já!), takže k němu mám zvláštní vztah, asi jako každý ke svému prvnímu. I když je fakt, že hned po MMPPP jsem sledovala Tokyo Mew Mew a MMPPP se mi hned zdálo jako pouhopouhá kopie téhle série s příměsí disneyho klasiky.

Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch má dvě série, druhá se jmenuje Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch Pure (No kdo kurňa může vymyslet tak dlouhej název pro anime?) , dohromady má devadesát jedna dílů. Pokud bych měla hodnotit od jedničky do desítky, dala bych čtyři a půl, protože existuje hodně lepších, ale i horších anime a mang. Doporučuju mladším generacím, nebo divákům, kteří nemají nijak zvláštní nároky, popř. lidem s úchylkou na slzy, výkřiky jmen a boje založené pouze na zpěvu. Pokud se ovšem považujete za opravdového otaku, který má přehled ve všech anime kategoriích, MMPPP byste měli znát.
A na závěr ještě pár ukázek prvotřídního japonského mermaid popíku:

-Legend of mermaid-
KODOU -Perfect Harmony-
Super Love Songs

Dodatek: Tuto recenzi jsem psala 26.9.2010, což je devět měsíců. Co bych dodala dnes? Snad jen, že existují i shoujo anime s příběhem a Mermaid melody se mi zdá plitší, čím sem starší. Ovšem jedna věc se mi líbí dodnes. Ne, nemyslím ani písničky, ani hlavní hrdinky. Mám tam strašně ráda Hippa. Jak tučňáčí, tak lidskou (ano!) verzi. On je to takovej ťuťu shota (Ne, nezbláznila jsem se!), kterej se tam zaplete s jednou záporačkou a celé to skončí strašlivě smutně. Je fakt, že jsem happy end přála víc jemu než všem hrdinkám dohromady.
A ano, tohle je ta modrá tučňáčí příšerka.
Uke všech ukat. Jsem zvrácená a jsem na to pyšná!

Mimochodem, touhle dobou už bych měla být dva dny v Paříži.
Dyamirity~

One Piece - recenze

18. února 2011 v 22:35 | Dyamirity
~Tadá! Jelikož chci dokázat, že nejsem jen yaoi hltající otaku, přináším vám vlastnoričně sesmolenou recenzi na jedno z mých nejoblíbenějších anime, One piece. Enjoy!~

Název: One Piece
Autor: Eiichiro Oda
Status: Ongoing, v tuhle chvíli víc než 60 volume, epizod spoooustu
Hodnocení: 10/10, jedno z mých TOP anime

Jak už řekla Gira, One Piece je přesně "to anime s těma divnýma srandovníma příšerama". Spoustu lidí kresba určitě odradí, ale One Piece prostě není jedno z nejnovějších anime. Koho neodradí kresba, toho možná zastraší neuvěřitelný rozsah.
Ale nesmíte se leknout, protože pod maskou trošku naivní šílenosti se skrývá... ehm... šílená komedie, kde sice na bishe jako takového nenarazíte, zato nebudete mít problém si zamatovat jednotlivé hrdiny.
Pokud chcete pokračovat a ponořit se do světa pirátů, jak je svět ještě neviděl, rozklikněte celý článek.
 
 

Reklama