Natsucon 2013

26. srpna 2013 v 17:21 | Dyamirity |  Reporty
Rozhodla jsem se rozšířit se obzory a zamířila jsem na Natsucon. Moje konečné rozhodnutí padlo zhruba dva dny před samotným conem a já narychlo sháněla lidi, kteří by jeli se mnou, popřípadě kteří by mě vzali pod ochranná křídla. Nakonec se ke mně přidala Envy a měl dorazit i Ilja. S touhle myšlenkou jsem dorazila do Prahy.
natsucon logo
Pátek
Do Prahy jsem dorazila brzy, k Envy s rezervou a do KC Zahrady včas a ještě jsem cestou stihla přečíst polovinu Řbitova zviřátek.
Strachovala jsem se, že u Zahrady budou fronty, na které jsem zvyklá z AF, naštěstí mě nic takového nečekalo. Odbaveny jsme byly brzo a po krátkém rozhlédnutí (během něhož jsme našli Ilju a jeho bandičku) (přičemž mi Ilja asi naštípl žebro) (a pokud ne žebro, alespoň kostici podprsenky) jsme zamířily na první přednášku, to jest Lidé na conech od D-toxe. Ve Velkém sále jsme rovnou zůstaly a to kvůli přednášce od Yuffie, která mě na Natsucon navnadila jako první. O pokémonech, digimonech a vykrádání nápadů v herní brandži byla přednáška, jak má být. Byla zábavná, mé obzory byly rozšířeny a vůbec, byla jsem spokojená.
Poté následovala přednáška od dvojice Blizzy a Mešitky, které obecenstvu předkládaly různé mangy s nejklasičtějšími zápletkami. Většinu jsem znala (a milovala, pět hvězdiček za výběr mang), ale připomněly mi spoustu mang, na které jsem málem zapomněla a některé poklady, o kterých jsem neměla ani tušení (což napravím).
Tam naše páteční dobrodružství končilo. Sice jsem chtěla vidět přednáčku od Akiko o slashi v Transformers, ale Envy zahlásila, že je unavená, tak jsme zamířily dom.

Sobota
V sobotu jsme k mému zklamání dorazily až na třetí hodinu, respektive na další přednášku od Blizzy a Mešitky, tentokrát na téma Samou láskou přizabít, kde se řešily Relationship charty, nejznámější shipy a jak si utřídit všechny svoje shipy. Opět: zabavné, skvělé, pět hvězdiček z pěti. Poté jsme si vyslechly přednášku o One Piecu od Marka14, kde mě trochu iritoval jeden cosplayer Ace, který byl agresivnější, než se na diváka slušelo. Následovala přednáška Česká a slovenská scéna, kde nastalo šťastné shledání s Dasty. Samotná přednáška byla ale hlubokým, přehlubokým zklamáním. Amater měla zmatek v pojmech (protože slash má úplně jinou definici, než jakou nám naservírovala) a přednáška celá byla suchá, navíc se zaměřovala hlavně na HP slash. Nehledě na to, že spoustu stránek s hodně kvalitním slashem a povídkami vůbec nezmínila, kvůli čemuž ode mě dostává palec dolů.
Pak jsme přeběhly do kinosálu, kde se konala přednáčka s názvem Homosexualita v západních komiksech, vedená Kalisto, od níž už jsem nějaké ty přednášky o komiksech navštívila. Tenhle část programu mě nadchl a znovu jsem dostala pomyslný kopanec k tomu, abych se už sakra pustila i do západní tvorby. V sále jsem zůstala sedět jako přikovaná, protože se chystala přednáška od hintzua, jejíž přítomnost mě potěšila. Jeho přednášky jsem viděla na AF 2011 i 2012, ale letos se mi tam protlačit nepodařilo, takže jsem si dala záležet, abych na téhle místo urvala. Urvala a přednáška x+1 důvod, proč se (nejen na přednáškách) navážet do yaoistek splnila má očekávání. Dost mě vyděsilo, když jsem zjistila, že poblíž nás sedí jakési yaoinazis, které vypadaly rozhodnuté hintzua za každé křivé slovo o yaoi zlynčovat, ukamenovat, ukřižovat halvou dolů a bůh ví, co ještě. Některé ze slečen by se nad sebou měly zamyslet, protože něco skutečně překračuje hranice. Každopádně, po přednášce jsme se rozloučily s Dasty a utíkaly na další z přednášek naší yaoi šňůry, opět od Mešitky a Blizzy, tentokrát na téma queerbaitingu, která ve mě rozbouřila vztek na Moffata a chuť na devátou sérii Supernatural. Poté už jsme zase zamířily domů. V metru se nás jakási ruska ptala na cestu, což jak brzy zjistila, nebyl dobrý nápad, protože já rusky umím maximálně poděkovat a říct prázdniny.

Neděle
Nástup na Yuffino nostalgické okénko jsme nestihly. Prostě jsme se válely moc dlouho a pak přišly o deset minut později, což jsem divže neobrečela. A skutečně, ten kus přednášky, který jsem viděla ve mě vyvolal surovou nostalgii. Kazety, pogy, Lunetici (od kterých máme pořád někde dvě nebo tři kazety), všechno to byly malé návraty do devadesátých let.
A protože jsem byla už na dost přednáškách o Marvelu, DC a komiksech, zatáhla jsem Envy na Marvel v anime od Vergila, kde jsem si rozšířila znalosti o anime na náměty Marvelu, jehož základy jsem získala na letošním Animefestu od Kalisto. Během dvouhodinové pauzy, která nám vznikla jsme si skočily pro baštu do blízkého Alberta (i když na něm blízkého moc nebylo, to u nás v Žatci to máte k nejbližší sámošce nebo něčemu podobnému, kde byste si mohli koupit gáblík, nejvýš pět minut, a tady jsme se musely táhnout skoro až zpátky k metru). Vrátily jsme se právě včas na přednáčku Otaku generace od Zenyho, která... byla opět zklamáním. Úsměvné postřehy se sice našly, ale vesměs jsem se z přednášky dozvěděla, že Zeny má slabost pro slečny mladšího data výroby. Alespoň, že závěr byl zase o poznání lepší. Ano, hádáte správně, jedná se opět o Mešitku a Blizzy s druhým dílem Manga meníčka a zbytkem doporučení. Sladký yaoi konec. Zamířily jsme zpátky na metro, kde se mě na cestu ptala pro změnu angličanka. Na Zličíně jsem deštěm proběhla do obchoďáku pro oříšky v jogurtu na cestu a pak na samotné nástupiště. Naštěstí autobus jel za pár minut, takže jsem ani moc nezmokla.
A tak jsem se bezpečně dostala domů, unavená, ale nabitá chutí na nějaké to anime.

Shrnutí
Natsucon mě příjemně překvapil. Protože se jednalo o první ročník, byl to con téměř komorní (což ale znamenalo, že tam bylo málo mých drahých známých), na většinu programu, kam jsme chtěly, jsme se dostaly. Počasí až na poslední den ušlo, jen v neděli holt pršelo, co se dá dělat. Potkala jsem pár Whovianů, pár Hunterů (a boží cosplayerku Impaly/Castiely)... a jsem spokojená. Ano, Natsucon příští rok zhrnu do svých letních plánů a nebudu toho litovat.

Nějakým způsobem jsem se véceméně upsala k přednášení na příštím Natsuconu, protože o přednášení jako takovém už nějakou dobu přemýšlím. Možná, že se zaučím ještě na letočním Akiconu, to zatím ale jen plánuju. Kdybyste měl někdo nápad na nějakou přednášku, jen pište.

Pár fotek na závěr:
-Kdo nepoznává, jedná se cosplayerku Impaly ze SPN (trošku jsem si zafangirlila, ano, přiznávám)-
-Ilja, drtič žeber, poslušně zapózoval-
-Otaku skupinky, počkat, není to náhodou skupinka od Sakury Minamito?!-
-Jedna z fotek, kterou si vyžádala Envy-
-A tentokráte cosplayerka, na jejíž jméno jsem se nezeptala, ale na tumblr ano, jako Castiela-
-Cosplay kohosi z Touhou, zase Envyino přání-
-A na závěr dav otaku na Zenyho přednášce-

Doufám, že jsem tímhle reportem nikoho neurazila. Ehehe.
Dyamirity
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 26. srpna 2013 v 17:54 | Reagovat

Yeeeey, taková paparazzi fotka, to si piš, že jsme to my :D Impala, ach, Impala *A* (Case jsem měla vlastního, ostatních jsem si nevšímala >:3) Upřímně, mě ta komornost celkem vyhovovala, měla jsem tam většinu lidí, co jsem chtěla a naopak se eliminoval počet těch, který jsem tam nechtěla (ano, někdy je to složitější než telenovela). Každopádně jsem ráda, že je na světě další kvalitní con, na kterej stojí za to jet :)

2 Karika Karika | 26. srpna 2013 v 18:08 | Reagovat

Chjó... tady si někdo užíval a já se zatím užírala v práci, ale což... Snad se tam příští rok dostanu... Ano, přiznávám, že mám chuť ti dělat nenápadný ocásek a řvát tvé jméno kdykoli tě uvidím (nevinný pohled), ale jinak bych byla vážně hodná (nechci zase obojek).
Jsem ráda, že sis to užila!

3 Dyamirity Dyamirity | Web | 27. srpna 2013 v 14:53 | Reagovat

[1]: Jsem četla ten tvůj report a pak, když jsem přidávala fotky, tak si říkám, kruci, tyhle vypadají povědomě.
Komornost byla fajn. Nebylo tam zafuníno a všude se dalo dostat. Jen jak říkám, dost lidí tam prostě nebylo, chjo.

[2]: Jojo, užívala, užívala =D Ocásek snad nějak snesu =D Ne, dělám si legraci, zase si tě někde odchytím.

4 Karika Karika | 27. srpna 2013 v 16:00 | Reagovat

[3]: To neříkej, nebo tě vezmu za slovo a budu čekat a čekat a čekat a potom budu zklamaná, když to neuděláš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama