Zážitky z AF 2013

28. června 2013 v 10:45 | Dyamirity |  Reporty
Ale no tak, přece jste nečekali, že vás o tohle ochudím, no ne? Dlouho jsem to odkládala, ale včera jsem narazila na report od Yuffie a řekla jsem si, že bych to teda taky mohla dát dohromady.
Pokusím se vám své zážitky shrnou tak, abyste je dokázali strávit. Letošní ročník se mi zdál chudší, co se týče programu (možná je to tím, že na některé věci, na které jsem chtěla jsem se nedostala) (ano, dívám se na tebe, přednáško od Nagat, která ses kryla s křestem Vějíře), ale všechno to vynahradili lidi. Protože letos se mi konečně podařilo to, o čem jsem dřív spíš jen slýchávala, a to, že jsem se konečně začala BAVIT s lidmi. Já. Sociálně awkward člověk. Našla jsem si kamarády, jáááj! <- Dobře, tohle vyznělo jako z dětské knížky, ale co se dá dělat. Vážně jsem si to letos užila.

Den 1.
Po trochu náročné cestě do Brna (to mluvím o mém boji s krosnou a kloboukem v metru, poté hledání mojí skupinky na nádraží, mačkání ve vlaku (kde jsme s Envy poznaly Bell, Richieho a Neka) a dalším boji s krosnou) jsme na výstaviště dorazily poměrně brzo, i tak nás ale neminula fronta. V té jsme utvořily malinkou skupinku ještě s Ichi a Iljou, kteří jsou teď moji ňuníci a budu po nich vyžadovat spoluúčast na nějakém dalším conu. Dala jsem do éteru svůj foťák, takže o polovině fotek, které na něm jsou nemám ani tucha, kde se vzaly a áchala a óchala nad různými cosplayi.
Když jsme se konečně protlačily ke vstupu, nastaly trochu zmatky s mým vstupným ("No, já jsem kreslila do Vějíře..." "Do čehože?" "No, do Vějíře, my máme mít vstup zadarmo..." "O tom já nic nevím." "Cože?"), načež jsem si šla frontu vystát znovu, tentokrát s Pajdou, který překvapivě dorazil pozdě.
Co se týče programu, který jsme prošli první den: Začali jsme Zahájením a křestem Vějíře, kde se první číslo vydražilo za víc jak tisícovku, což znamená, že jsme tam jak trubky stály skoro čtvrt hodiny, přičemž jsem tam sloužila jako stojan na mikrofon a udělala ze sebe blbečka, když jsem vysvětlovala význam názvu Kalvária. Potom jsme se přesunuli na autogramiádu, kde jsem ke svému podpisu začala přikreslovat kuřátka v cilindru, vynadala autorovi druhého komiksu, který měl v sobě kostlivce a samozřejmě našla jsem svůj nový art crush, ano, je to tak, Yuffie, nad jejímž Kurotsuem jsem dostala skoro záchvat, protože tak byl Doktor. Zabředly jsme do menší fandomové debaty a vůbec, asi určitě získala nového stalkera.
Dál jsem měla čest s přednáškami Fandikce: jak na ně? v níž jsem se nedozvěděla nic nového, jen to, co je na každé fanfikční přednášce (Navíc mi tam autorka narušila jeden z mých oblíbených párů a to se co? To se nedělá!) a Anime tvorba inspirovaná Západem, která naopak přinesla nového spoustu a ještě zahrnovala Supernatural anime, které je tak hrozné, až je vtipné.
Nakonec jsme zamířili zpátky do tělocvičny (já kus cesty absolvovala jako pravý kovboj na Iljových zádech) (čímž se mu omlouvám za svých pětašedesát kilo živé váhy) (a to křičení Hijééé a mávání kovbojským kloboukem), kde nás čekala noc plná chrápání jakéhosi neznámého otaku a hlaisté projevy Iljových snah sbalit Richieho). Upřímně? Moc jsem se nevyspala, nehledě na to, že jsem se bála, že se na mě z jedné strany převalí Neko a z druhé Envy. Jááj!

Den 2.
Jež jsem absolvovala v cosplayi Winry.
Během dne jsem potkala pillow mate, spoustu dalších úžasných cosplayerů, čtenářky a věčně ztrácela a zase nacházela svoji partičku. Většinu dne jsem strávila s Ichi, kterou jsem vytáhla na anime Z Nového světa, které jsme neviděly od začátku, takže jsme ho nechápaly, potom na Eureku 7 Ao, s které mám pořád pocit, že už jsem ji viděla, i když na mecha normálně nekoukám (a pořád nechňápu toho lenochoda), načež jsme se horkotěžko procpaly (doslova procpaly) na Prvky klasických rozprávok v anime a mange, kde jsem se dozvěděla, že Karkulka nejenomže si šmákla na babičce, ale ještě byla v některých verzích znásilněna, že Vlk nebyl tak úplně Vlk, že žabák se nechtěl v pronceznině posteli jen vyspat a mnoho jiných dalších informací, které naprosto zruinovaly mé dětství a většinu mých milovaných pohádek.
Poté jsme odkvačily na první díl Berserka, okolo kterého bylo velké haló, protože na AF byla premiéra třetího dílu. Já Berserk nikdy neviděla, takže to byla i jakási moje osobní permiéra.
Kdo tvrdí, že to nebyl teplý až hanba, je lhář. Protože bylo. Bylo to teplý. Hrozně. Prostě teplý. Jako ústřední topení ve svetru. Tak moc teplý. Unf.
Po Berserkovi jsem znovunašla Asano a její bandu kamarádek (které jsou horzně fajn, kde si můžu pořídit taky takové), s kterými jsme chvíli fangirlily, načež pokračovaly na Vlčí děti. Ty nám po deseti minutách vypnuly, protože asi metr ode mě se začalo tvořit elegantní, přírodní jezírko z prasklé ventilace, která protékala stropem. Naštěstí jsme se brzo mohli vrátit a konečně si zabrečet jak želvy protože OMG, TO BYLO TAK SMUTNÝ! TAKOVÝ FEELS PO PRVNÍCH PĚTI MINUTÁCH! KDO U TOHO NEBREČEL, NEMÁ SRDCE! Já si fňukala do nového polštáře Supernatural a tvářila se, že se mi srdce neláme na tisíc a jeden kousíček.
Poté následovala přednáška Kuriózní proměny japonských historických hrdinů v anime. Vtipná a poučná. Palec nahoru. Goku nebo Superman byla další přednáška, kde se opět řešily komiksy, které, jak se ukázalo, byly na letošním AF hitem. Pokusily jsme se strávit i Základy biologie pro otaku, ale to se skutečně nedalo, protože biologii mám ve škole a náš profesor to samé umí podat zajímavěji (i když je pravda, že po půl hodině dumání jsem se odhodlala zetat a ano, v řadě přede mnou seděla Dasty Harst), takže jsme přeběhli o dům dál na Kyoto Animation a pak hurá na kutě. Pršelo, takže cesta v sandálích nebyla zrovna pohodlná, ale aspoň v noci jsem se vyspinkala, protože jsem se mohla mazlit se svým novým polštářkem.

Den 3.
A finále. Poslední den jsem se těšila už jen na přednášku od Yuffie, kam jsme to stihli jen tak tak, protože jsme se zdržely na hromadném focení všech Shizuů a Izayů. Je zajímavé, že dva roky zpátky, když jsem Duraru příšerně žrala, tak tam nebyl ani jeden, ale teď jich tam bylo tak patnáct. Ne, že bych si stěžovala. Pořád Duraru zbožňuju. A to, že se tam pořádaly hony na Izayi, různé yaoi akce a rozebírání konstrukcí, aby se dalo čím mlátit navzájem, jen pomohlo. Ale přednášku od Yuffie jsme nakonec stihli (alespoň jedna přednáška s yaoi tématikou). Byl tam na mě upečen nekalý trik, kdy jsem byla z fezu nucena vytáhnout další téma. Vytáhla jsem Pokémon a div, že jsem nebyla zlynčovaná. Well played, Yuffie, well played.
A pak už jsme pádily domů. Nějakým způsobem se stalo, že jsem najednou organizovala desetičlenou výpravu zpátky do Prahy (Já!!) a musím říct, že jsem zapomněla jen jednoho člověka. Promiň, Iljo. On je to delší příběh, ale stresu jsem tam měla dost, huf. Ale nebojte, Ilja se domů dostal.
No a toť vše. V Praze jsem jen tak tak stíhala autobus do Žatce, ale v okamžiku, kdy už jsem v něm seděla jsem měla splněno. A mohla jsem v klidu umřít.
Ještě vám sem dám pár fotek, abyste mohli tiše závidět:

-Roztomilá Juvia, kterou jsme si odchytili ještě při čekání ve frontě-

-Mishapokalypsa zasáhla dokonce i AF-

-Pajda s Tumblrem-

-Mephisto a Amaimon-

-S., my pillow mate. Potkaly jsme se u jednoho ze stánků, asi deset minut jsme fangirlily nad Supernatural, načež jsme se společně rozhodly koupit si Supernatural polštář, což jsme skoro obrečely. Jedna z mých tumblr crashů.-

-Já a Ichi uprostřed katanového souboje-

-Super kchůl Kurotsuchi-

-A zde je první ukázka hrozně ťuťu tvroby od Asano-

-Druhá ukázka. Prostě yummy.-

-Yammík von Ukestein jako Gundam. Potkali jsme se s ním ve frontě, kde nám o tomhle cosplayi vyprávěl, takže fotka byla v posstatě povinnost.-

-Ilja jako Big Boss.-

-Trošku toho Shizayi.-

-Envy a Neko, se kterým jsme se seznámily ve vlaku a hned začal creepovat. Ne, že by nám to samozřejmě vadilo.-

-Homestuck crew. Pořád netuším, co to Homestuck je...-

-A na závěr samotnou Asano. Netvař se, že jsi to nečekala. Mimochodem, zmiňovala jsem, že ti asi brzo zčuřím to kimono?-

Achjo, hned bych jela znova.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Asano Asano | Web | 28. června 2013 v 14:24 | Reagovat

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!! Proč si tak dala i mě?!!!! XD TTwTT oooooooooooooooooo!!!! NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!! X'D
Ach jo... XD taky se těším na další AFko! A určitě si tě nezapomenu odchytit (tohle bude u mě zařazeno jako povinnost!) a samozdřejmě tentokrát budou návrhy Sparkiho =w= a spooooooooousta dalších věciček! Těším se!! :D

2 Complaint no.1528 Complaint no.1528 | 8. července 2013 v 22:46 | Reagovat

Nefotili sme se náhodou i spolu? -.- sem musíš dát fotku kde vypadam jak.. no.. ne tak krásně jak normálně.. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama