Všeobecná ulepenost a dýka do srdce

20. června 2013 v 15:53 | Dyamirity |  Moje výšplechty
-Hoří, hoří, tento svět hoří!-


Stejně jako si češi přáli, aby konečně přestalo pršet, teď se všichni společně modlí, aby slunce zakrylo svou tvář a dalo na chvíli pokoj. Protože v okamžiku, kdy se kočky rozpouštějí na ulicích a i ti nejzimomřivější jedinci vytahují kraťasy kratší, než by jindy bylo přípustné, se to teplo už začne všem zajídat.
Mě nevyjímaje. Co mi vadí nejvíc, je ta všudypřítomná ulepenost. Lep, lep, lep, všechno lepí, všechno je rozškvařené jako Vok, který už půl hodiny stál na plotně a všude je vedro. Nejde se nikam schovat, ledaže byste vyprázdnili lednici a sedli si do ní. V noci nemůžete spát, protože vás co hodinu budí neúprosné vedro a propocené pyžamo, které se lepí, kde nemá.
Tak takový mám pocit z dnešního dne. Horko jak na Sahaře a i když u nás na gymplu bývá obyčejně hezky chladno, letos někdo podle všeho vyvětral, takže i naše třídy jsou jako sporák. Už nevím, co si vzít na sebe, protože i v nejkratších kraťasech (které jsem trochu nevybíravě zčuřila Fuchs) mám pocit, že se mi začne vařit krev.
Nejhorší z posledního týdne byl asi dnešek. Nejen, že mám dnes náhradní termín závěrečných zkoušek na klarinet (přesněji za pětadvacet minut), při kterých asi vypustím duši, popřípadě nějaký vnitřní orgán, ještě navíc jsem našla první recenzi na Vějíř. Byla krátká a zmínili tak vlastně jen tři dílka, Videoteror, Příště a moje milované Kalvárium. Zatímco první dvě vychválil do nebes (čemuž se nedivím, protože Video teror byl fakt pošušňáníčko, jak se můžete dočíst v mojí recenzi), moje dílko skončilo sedřené z kůže, svázané a bez hlavy ve škarpě, kam si na něj mohl každý kolemjdoucí pohodlně plivnout, popřípadě si o něj otřít boty.
Nebudu sem dávat přímou citaci, protože takový masochista zase nejsem, jen tak shrnu, co jste se z recenze mohli dozvědět: Kalvárium patří do hlubokého podprůměru, které potřebuje korekturu (což je asi narážka na ten jeden překlep, který utekl všem třem korekturám, kterými Kalvárium prošlo a jedno ne navíc, které podle všeho zabloudilo), má nudný děj plný klišé a ještě si dovoluje se tvářit, jakože má v sobě nějaké hlubší poslání.
Po přečtení téhle recenze jsem se rozhodla, že na veškerou kritiku se můžu zvysoka vykašlat a budu spokojená, když se moje tvorba bude líbit mamince a Hatey. Uznávám, mohla jsem Kalvárium zpracovat přece jen trochu líp, ale jinak si za ním stojím. Kalvárium mám rozpracované do pěti knížek. Pěti. A aby se neřeklo, pokusila jsem se hlavní myšlenku shrnout do dvacetistránkového komiksu.
Může to vypadat, že nesnesu kritiku, ale myslím, že Kalvárium si tohle nezasloužilo. Ježíši, je mi sedmnáct, co po mě chcete?! Nemůžete po mě chtít, abych vytvořila něco jako Příště, kde je Sigmund Freud a hmyzí hlavy!
Chjo... úplně mi to zkazilo den, který už je teď dost k ničemu.
Asi se na všechno vykašlu, zavřu se u sebe v pokoji, ukradnu Fuchs notebook a budu psát své nudné, klišé povídky, zatímco se budu cpát křupkami. Jo. To zní dobře.
Asi jsem si vytyčila nový životní cíl.
Ale nenechte se mnou zdeptat a užívejte si krásy slunečních dní, dokud můžete, protože je dost možné, že za měsíc se počasí zase úplně otočí a budou nám tu pršet žáby, nebo něco na ten způsob.

Čauky mňauky a držte mi palce na zkouškách.
A abych se nerozpustila někde na chodníku.

Dyami- zhrzený autor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám SHI-team?

Ano
Ne
Ještě nevím =D

Komentáře

1 Asano \ Kokonoke( jen na anime-manga.cz) Asano \ Kokonoke( jen na anime-manga.cz) | Web | 20. června 2013 v 16:33 | Reagovat

HOVNO! JSI MOJE NEJOBLÍBENĚJŠÍ AUTORKA! Opovaž se nechat shodit nějakým jedním pošahaným kritikem který ani netuší vo čem manga je! Tvoje povídky i komixy jsou úžasné a jeden z hlavních důvodů proč jsem di Vějř koupila bylo, že tam byla tvoje manga! Neser mě!!!! Sparkie, Marik i TW jsou úžasné a originální!!!! A já se nenehám zastrašit ničím a udělám ten plánovaný komix na tvojeho Sparkiho!! Nenech se ničit!!! Máš pořád své věrné fanynky!!! ^w^

2 Dyamirity Dyamirity | Web | 20. června 2013 v 17:44 | Reagovat

[1]: *pomalu vyleze zpod postele, ještě pomaleji se přikrade k Asano a pohladí jí po tváři* Můj malý ňuníku, ty víš, jak člověka povzbudit.

3 Karika Karika | 20. června 2013 v 19:30 | Reagovat

A můžu si ty tvé nudné, klišé povídky přečíst? Nechci být zlá, ale mně připadají zábavné, skvělé a už dávno jsem přišla na to, že mě zaručeně zbaví jakékoli deprese... Navíc Kalvárium je kouzelná věc, ke které chci pokračování pokaždé když si to přečtu (nosí to do školy a čte při hodinách...)
Připojila bych se ke tvému nadávání na horko, ale celý týden jsem byla doma s angínou (hold jsem člověk co si může dovolit být nemocný v létě) a teď když vylezu ven tak si připadám jak Jednorožec na kluzišti (nechci vědět co dávaj do těch prášků na horečku), takže se tě pokusím povzbudit nějakou vadnou větou, která je v každé druhé telenovele a nikoho nepovzbudí...
Vydrž, na nějakou si vzpomenu...
Fajn, nějakou si vygooglím...
Dobře, budu ti muset stačit já, z googlu se mi kroutí střeva.
Tak jo, končím, souhlasím s Asano... Ten kritik je prostě debil a Dya je nej, však to znáš, ne? Nastartuj narcis a s chutí do dvou měsíců horka a zažívacích potíží!

4 Asano \ Kokonoke( jen na anime-manga.cz) Asano \ Kokonoke( jen na anime-manga.cz) | Web | 20. června 2013 v 20:42 | Reagovat

[2]: (*≧▽≦)ノシ))  Juhuuuuuuuuuuu!!! Asano udělalla Daiky radooost! Dayki nechcípej! Vzpome%n si že ti fanynky posílalay dopisky v tvojich těžkých časech! (o ano, tím myslím mě =w=...) vzpoměň si na tvou malou fanynku se kterou jsem četla Sparkieho, a oboum se nám to líbí!! :D A pořád to mám ráda! Je to ta nejlepší a moje nejoblíbenější povídka co jsem četla!! =w=
...
Tohle už jsem  vlastně říkala!! XD
Ale chvály není nikdy dost!!! =w= Nic si z kritiků nedělej... ti jsou tu od toho aby buzerovali... :D
....XD...ehm...=w=
ňuník... XD mno... tak jo no..*pat pat*.

5 Asano \ Kokonoke( jen na anime-manga.cz) Asano \ Kokonoke( jen na anime-manga.cz) | Web | 20. června 2013 v 20:45 | Reagovat

[4]: A nezapomeň mi udělat ta návrhy na uniformy a napsat všechny důležité veci... XD až dokončím tu jednorázovku do Vějíře tak se vrhám na Sprakieho! :D Nebudou informace, tak si to přetvořím k obrazu svému!!!

6 Hate Hate | 21. června 2013 v 19:03 | Reagovat

Mně se tvoje tvorba bude líbit vždycky, takže můžeš být v klidu! A kritici rozumí leda tak prdu, třeba Rowlingovou odmítlo 12 nakladatelství a vem si kde je dneska :D

7 Puks Puks | 23. června 2013 v 12:15 | Reagovat

:DD Ale tvoje Kalvárium je moc hezký! A všechny recenze jsou vždycky zkorumpovaný emocema a vlastníma názorama...
Musíš se na to dívat pozitivně... žádná slavná osobnost není jen uznávaná a milovaná, vždycky se najde někdo s opačným a negativním názorem...
Možná jsi trošku jako Jack Kerouac, ten se bud hodně líbí a nebo naopak hodně nelíbí... a pokud se tvoje Kalvárium tomu kritikovi nelíbilo, tak mě se zase stráášně líbilo (taky mám trošku pocit, že se mi líbí úplně všechno co projde tvýma rukama... máš úžasnou tvorbu, jak literální tak výtvarnou a navíc se pořád zlepšuješ a vývíjíš ;))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama