Recenze Sorenari ni shinken nandesu

24. srpna 2012 v 19:32 | Dyamirity |  Yaoi
Dámy a pánové (jo, kéžby si tyhle recenze s chutí četli i pánové... to by byl svět hned krásnější místo), představuji vám další recenzi, tentokráte na jednu z mých nejoblíbenějších mang.


Název: Sorenari ni shinken nandesu
Autorka: Asou Kai
Status: Kompletní, 2 volume
Hodnocení: 9,5/10

"So you two aren't dating."
"Too bad... not yet."
"What do you mean 'not yet'?!"

Autorku Asou Kai jsem měla vždycky ráda a to hned z několika důvodů. Nedělá žádné ušplíchané yaoi, ale roztomilé, nevinné shounen-ai, které má nádech yaoi maximálně třikrát za celou sérii, má hezkou čistou kresbu a její postavy jsou sympaťáci. Osobně mám z jejích mang nejraději právě tento kousek s hrozným jménem Sorenari ni shinken nandesu (dále je Snsn, děkuji za pochopení) a tak se dnes budeme bavit právě o něm.
S radostí vám představuji příběh nad jehož roztomilostí se budete uculovat celý den.


Hlavní hrdina, Oosawa Naoki, je rozvedený, má malou dceru s níž kvůli práci nemůže trávit moc času a na lásku nemá ani pomyšlení. Ráno odvede malou Chizu do školky, o pauze v práci ji vyzvedne a odveze do centra, kde se o ní starají až do večera, kdy ji vyzvedne a odveze domů. A takhle to jde den po dni. Malá Chizu je naštěstí chytrá holčička a chápe, že s ní tatínek netráví čas ne proto, že by nechtěl, ale protože nemůže. Nic si nedělá z protivných sousedek, které se do Oosawy naváží, že se svojí dcerou netráví čas a zahrnují ho otázkami, proč ho opustila manželka.

Oosawa má kromě své dcery ještě jeden malinký problém. Manlinkatý problém jménem Yoshioka Seiichi. Yoshioka je stálý zákazník v restauraci, kde Oosawa pracuje, a popravdě řečeno, je to gay. A navíc děvkař. Každý druhý den si do restaurace vodí nové objevy, popřípadě své ex, se kterými se právě usmířil. Ale i přesto Oosawu za každých okolností balí a Oosawa se mu jen marně snaží vysvětlit, že je na holky.

Jednoho dne se Yoshioka v restauraci sejde se svým bývalým, který je bez něj očiidně šťastný a opět zadaný. Yoshioka trošku přebere a jeho ex ho nechá na krku ubohému Oosawovi, který neví, co si počít. Nakonec ho nějak dopraví do pokoje pro personál v obchodě a čeká, až se vzbudí. Sotva se tak ale stane, Oosawu volá jeho kolega z restaurace, že Chizu ve školce dostala horečku a musí jít domů.

Oosawa se tedy moc nerozmýšlí a jede svou dcerku vyzvednout. Chce ji vzít k doktorovi, ale na kole to asi moc nepůjde. Naštěstí pro něj se náhle objeví Yoshioka a jako princ na bílém koni zachraňuje situaci. Odveze Chizu a Oosawu ke svojí kamarádce z dětství, která má za manžela doktora a pak, k Oosawově překvapení, mu nabídne, aby zůstali u něj v bytě. Protože jak se ukáže, dům Oosawových je daleko jak od školky, tak od Oosawovi práce a bylo by to celkově výhodnější. <- Hlavně k Yoshiokovým pokusům dostat se Oosawovi do kalhot ♥

Oosawovi se samozřejmě moc nechce. Pořád má v živé paměti, jak se Yoshioka při každé příležitosti pokoušel ho sbalit a tak vůbec. Bohužel, bohudík, podle toho, jak moc těma dvěma fandíte, nakonec došel k rozhodnutí, že pro Chizu to asi bude nejlepší. Takže se ze dne na den z Oosawy a Yoshioky stanou prozatimní spolubydlící.

Původně to mělo být jen soužití na několik dní, než se udělá líp Chizu, ale postupně se to vyvine úplně jinak. Oosawa chytí od Chizu chřipku a tak musí zůstat o to déle. Mezitím se ukáže, že Yoshioka je ve skutečnosti vlastně fajn, pomáhá Oosawovi vyzvedávat Chizu ze školky, vaří... A Oosawa si začíná uvědomovat, že bydlení s ním není zase tak špatné. Ovšem hned po tom, co se uzdraví, vrací se s Chizu zpátky domů.

Další den se v restauraci objeví Yoshiokův bývalý a chce mu vrátit klíče od jeho bytu. Když ho tam nenajde, vrazí klíče do rukou Oosawovi, ať se stará. A tak se Oosawa musí k Yoshiokovi vrátit. Ten vpadne do dveří podezřele zadýchaný (v tuhle chvíli jsem se při čtení lekla, že tam má nějakého amanta) a ukáže se, že chřipku chytil taky. Takže se Oosawa a Chizu vracejí zase zpátky.

Yoshioka nabídne Oosawovi, ať se nastěhují k němu nastálo, Oosawa ale pořád váhá, protože si začíná uvědomovat, že k Yoshiokovi, který to na něj stále a stále zkouší, možná něco cítí. Tuhle krizi ale naruší Oosawova bývalá manželka s tím, že si chce vzít Chizu k sobě.

Jak už jsem řekla, Sorenari ni shinken nandesu je taková roztomilá věc, nad kterou nestrávíte celý týden, a po jejímž přečtení nemáte chuť se vrhnout po hlavě z mostu (jako z kousku, který jsem četla nedávno a v němž se seme během finálního aktu zasebevraždil O__o). Je to sladké, má to pěknou kresbu, hrdinové jsou už dospělí, takže nečekejte žádné teenagerské přehnané reakce. Všechno se tam řeší víceméně v klidu a navíc celou mangu ovládá zákonitě rodinná atmosféra, protože přeci jenom... ti dva vlastně vychovávají dítě. A Chizu se nezdá být dvěma tatínky příliš znepokojená. Prostě boží dítě.

Co se týče humoru: Snsn je komedie, ale zase ne nějaká bránicotrhoidní. Spíš takový jemný, který vám vytlačí na tvář úsměv. Nejvíc autorka čerpá z Oosawovi zoufalé snahy všem vyvrátit, že s Yoshiokou nespí a jejich celkové snahy utajit všechno před malou Chizu.
Pokud ještě před koncem můžu někoho vyzdvihnout, tak je to postava Oosawova šéfa. Je to ten druh postavy, která to všechno vyřeší sama, i když jí do toho nic není. A i když se tváří, že Yoshioku nemá rád, řekla bych, že jim v koutku duše fandí. ♥

Varuji, je to shounen-ai a až do poslední kapitoly se mezi nimi nestane nic kromě jedné pusy. Ano, Asou-sensei se nám to pokoušela vynahradit několika extra kapitolami. A pozor, ono to bylo ukončené... a zničehonic se obejvila další bonusová kapitola. Nevím, jestli si z nás Asou střílí a nebo se jí po hrdinech zastesklo... každopádně je možné, že se to stane znovu. I když nevkládejme do toho marné naděje.
Pokud mám hodnotit celkově, dala jsem devět a půl bodů z deseti, protože... přeci jen potřebuju alespoň půl bodu rezervy. Ale jinak si nemůžu Sorenari ni shinken nandesu vynachválit.
Takže pokud máte volný večer, jen do toho.

Dyamirity


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám "deníkové" články?

Ano
Ne
Čtu jen komix

Komentáře

1 Yuki Yuki | 17. dubna 2013 v 11:40 | Reagovat

Tuhle mangu miluju! ♥ Krásná recenze~~~ Četla jsem ji na http://tsuki-no-kodoku.mypage.cz/a je má nejoblíbenější, možná druhá *(>.<)*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama