Recenze Honto Yajuu

26. května 2012 v 12:11 | Dyamirity |  Yaoi
-Tak jsem se rozhodla napsat recenzi na další kousek... a to jen z toho důvodu, že jsem ho zrovna dočetla a jsem tak přeplněna roztomilostí, že se o ní prostě musím podělit-

Název: Honto Yajuu
Autorka: Yamamoto Kotetsuko
Status: Ongoing
Hodnocení: 8/10

Na některé mangy se díváme se značnou nejistotou hned od začátku. Honto Yajuu (možno překládat Jako bestie (Like a beast)) je jedna z nich. A proč byla HY tak alarmující? Protože její popisek zněl:

A policeman, a yakuza and an underwear thief - where better to start a love story? A forbidden-sparkling love story between a sexy policeman and a gorgeous yakuza.

Pro ty z vás, kdo neoplývají znalostí angličtiny s radostí přeložím:

Policajt, yakuzák a zloděj spodního prádla - jak lépe začít příběh jedné lásky? Love story jiskřící zakázanou láskou mezi sexy policajtíkem a okouzlujícím yakuzákem.

V hlavě mi okamžitě naběhli všechny ty béčkové, céčkové a déčkové onevolumovky, kde je hlavní seme nabušený vůdce yakuzy a buší do nějakého ubohého... doplňte cokoliv, taková manga určitě existuje. Takže jsem HY rozklikávala se značnou nejistotou očekávaje... no, budu upřímná, dvoumetrovou gorilu, co si podává nevinného strážníčka. Ale stejně jsem se do toho pustila, protože mi tam neseděla jedna věc.
Zloděj spodního prádla?!
Hlavním hrdinou Honto Yajuu se chtě nechtě stává obyčejný strážník Ueda Tomoharu v okamžiku, kdy mu na dveře zaklepe jemu neznámý člen yakuzy se slovy díků a obálkou plnou peněz.
Ueda netuší kdo to je, proč je u něj v bytě, proč mu podstrkuje sumu, která se rovná několika jeho platům a hlavně, proč mu děkuje za pomoc předešlé noci.
Vždyť minulou noc.... minulou noc chytil jenom nějakého úchyláka, který kradl lidem spodní prádlo. Pak se tam motalo pár čumilů a... strašně kjůt černovlasé třeštidlo, které se původně za úchylákem hnalo a řvalo jako na lesy. To po zjištění, že Ueda už úchyláka chytil, popadl svoje spodky a vzalo čáru dřív, než se Ueda zmohl na slovo.
No a jak se ukázalo, podivný cizinec je právě ten spoďárový jelimánek z předešlého večera, jen ve slunečních brýlích, řvavém obleku a s nagelovanými vlasy. Vlastním jménem Gotouda Aki.
A tak se stalo, že se Aki hned při jejich druhém setkání přiznal, že se do něj zamiloval na první pohled.

Ueda samozřejmě neví, jak na to regovat a tak mu řekne: Co takhle se scházet, abychom se lépe poznali? Aki, velice entusiastický uke, se toho samozřetelně okamžitě chytí a začne dolézat tak, že by se i prvotřídní stalker styděl. Chodí za Uedou na stanici, doprovází ho domů, chodí s ním do hospody (přičemž svým yakuzáckým vzhledem děsí mírumilovné občany)...
Ueda by všem nebyl správný seme, kdyby si ho pomaličku polehoučku nezačínal oblibovat. Ono to vlastně ani moc nejde, neoblíbit si Akiho, protože Aki je roztomilejší než košík štěňátek a stal se idolem celého jejich klanu.
Bohužel kromě mafiánských poskoků a Uedy si Akiho oblíbil i výše zmíněný zloděj spoďárů, který si po prvním pokuse na Akiho počká, když odchází z hospody, kde byl s Uedou. Ueda naštěstí okamžitě vyrazí za ním a dorazí právě včas, aby dostal basebalkou do hlavy.
Probudí se u spoďárového stalkera doma, vedle Akiho totálně promáčeného vodou (protože podle stalkera vypadá z nenagelovanými vlasy líp). Po nějakém tom fluffu typu: Proč jsi za mnou šel, Kdybych za tebou nešel, litoval bych toho, Aki stalkera sejme prvotřídní hlavičkou a oba mohou opět odkvačit domů.
Tam Ueda Akimu klade na srdce, ať na sebe nikdy nenechá sáhnout no a pak... však to známe. Ovšem romantická scéna nedojde až do ložnice, protože Ueda je po ráně pálkou pořád mimo a nedostatek kyslíku mu zrovna nepřidá.
A tak končí první kapitola.

Řeknete si: Kýč.
A... ano, on to kýč vlastně je. Jsou tam použito tolik kýčovitých situací, že by to v jiné manze bylo bráno jako urážka, ale Honto Yajuu je tak strašně roztomilá, sladká, vtipná a takdál, že nad tím jen ócháte a ácháte.
Fajn, přiznávám, óchala jsem a áchala hlavně kvůli Akimu. Protože Aki je tak prvotřídní uke, že by se od něj mohl leckterý uke co učit. Nemá vůbec vkus pro módu, proto se celou dobu objevuje v kýčovitě barevných oblecích (přičemž autorka nám jejich barvu téměř nikdy nezapomene připsat do poznámky na okraj, proto i když je manga černobílá, Aki se nám ukáže v obleku bílém, kanárkově žlutém, fialovém, několikrát v modrém a myslím, že i v červeném), je strašlivě agresivní, tudíž se pokouší zabát kohokoliv, kdo mu jen brnkne na nervy.

A co bych mohla říct ke zbytku mangy? Jak už jsem se zmínila, vymyslete si nějakou klišé scénu a ona tam bude. Ať už tajení jejich vztahu před mladším bratrem, záchranou zmíněného bratra zpod auta, nebo únos mafiánskou bosskou, popřípadě žárlivé scény. Všechno tam máme. Navíc Ueda dostane několikrát pořádnou ránu do hlavy ať už o hranu stolu nebo už zmíněnou pálkou. Člověk by se skoro divil, že mu mozek nevytekl ušima.

Sečteno podtrženo?
Honto Yajuu bylo příjemné překvapení, protože místo nabušeného bosse a chudinky policejního ukeho se z hlavních hrdinů vyklubaly vážně sympatické postavy a i když by neuškodila nějaké originálnější zápletka, je to taková ta manga, kterou si můžete přečíst pokud nechcete moc přemýšlet a chcete jen spoustu ňufky ňufky fluffu. Co se týče ostatních postav, musím vyzdvihnozut naprosto nedůležitou postavu Uedova kolegy, který chudák musí trpět na stanici těžké flirtování hlavních hrdinů a pořád si není jistý, jestli jsou pár nebo ne.
Kresbu má manga příjemnou, alespoň já mám tenhle typ moc ráda. Žádní bara, žádní shotové.

Honto Yajuu nakonec dostává osm bodů z deseti, protože přece jen existují lepší mangy, ale autorka si u mě zároveň dost šplhla Akim a humorem.

-Takový obyčejný průběh běžného dne-

Možná bych ještě měla podotknout, že čtvrtá kapitola v prvním volume je taková jednorázovka, která nesouvisí s hlavním příběhem. Zápletka je velice prostá a každý ji četl už tisíckrát: Maník se zamiluje do mladšího nevlastního brášky. Co mě ovšem dostalo byl fakt, že rodiče nejenže o tom věděli, ale navíc maníkovi poradili, ať se mu vyzná, aby věděl, na čem je. A maník, za což mu tleskám, na ně spustil, co jsou to proboha za rodiče, že doporučují jednomu synovi aby se spustil s tím druhým. Takže seme, i když se zamiloval do svého malého bráchy, což v manze zrovna nemiluju, dostává palec nahoru.

Dyamirity
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Asano \ Kokonoke( jen na anime-manga.cz) Asano \ Kokonoke( jen na anime-manga.cz) | Web | 26. května 2012 v 16:39 | Reagovat

Hoho :D vypadá zajímavě a když to Dai-chan eště doporučuje tak to bude super :D de se číííst!!!!

2 Asano \ Kokonoke( jen na anime-manga.cz) Asano \ Kokonoke( jen na anime-manga.cz) | Web | 26. května 2012 v 21:08 | Reagovat

Tak :D dočtene, super manga a i jsem se pobavila. :D Takyvý tip ukeho jako je Aki mám snad nejrdši ;). Ani nevím jak ale ke konci jsou nějak došla s hudbou k titsniku a málem jsem se rozbrečela :D (i když to smutné nebylo). Tak přidej nějaké další protože uš ZASE nemám co čist. :P ;)

3 Dyamirity Dyamirity | Web | 27. května 2012 v 12:07 | Reagovat

[2]: Tak to jsem ráda, že se ti to líbilo. Můj vkus je někdy... podivný, ale Honto Yajuu se mi vážně líbilo. =D
Aki je prostě prvotřídní uke...
A další recenzi přidám brzo, to bude jedna z mých nejoblíbenějších mang =)

4 Asano \ Kokonoke( jen na anime-manga.cz) Asano \ Kokonoke( jen na anime-manga.cz) | Web | 27. května 2012 v 12:51 | Reagovat

Tak to se těším hodně ;) by mně zajímalo jakou máš nejoblíbbenější :D pokaď chceě vědět moje tak je to Sparkless, a Fuuki no Okite a další mangy od téhle autorky. ;)

http://mangafox.me/manga/fuuki_no_okite/

5 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 28. května 2012 v 20:14 | Reagovat

Mě prostě nejvíc zaujal zloděj spoďárů, nemůžu si pomoct :DDD

6 lanthara lanthara | 3. června 2012 v 15:33 | Reagovat

whoa už dlouho jsem tu nebyla a co tu vše nepřibilo...
tímhle jsi mě nažhavila XD takže si to jdu přečíst...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama