Duben 2012

Náhlá rozhodnutí

24. dubna 2012 v 13:18 | Dyamirity |  Moje výšplechty
Říká se, dvakrát měř, jednou řež.
Pak existuje asi dalších dvacet tisíc pořekadel o tom, že by se nic nemělo uspěchat.
Ti, kdo je vymýšleli zřejmě nikdy nepoznali mě, Dyamirity.
Já se totiž před dvěma hodinami rozhodla, že pojedu do Londýna.
A odjezd je za hodinu.


Ano, je to tak.
Víte, v naší škole je zájezd Paříž-Londýn. Vždycky jsem tím zájezdem opovrhovala s tím, že člověk si pořádně neprohlédne ani jedno město, je to drahý atd. apod. Obyčejně stojí asi pět tisíc. Každopádně Hate, Leelee a Gira se na poslední chvíli přihlásily, takže to měly levnější. A dneska urpostřed četiny k nám přišly nějaký sekundánky s tím, že se uvolnilo jedno místo za tři a půl tisíce. Odjíždí se dneska v půl třetí...
No, bylo to narychlo a já samozřejmě začala s vtípky: Jo, jasně, nechám našim vzkaz na lednici Čau, jsem v Londýně, nečekejte na mě s večeří.
Ale Hatey začala škemrat a tak jsem napsala smsku...
...a teď sedím doma, schnout mi čerstvě umytý vlasy, vedle sebe mám zabalený kufr a na nabíječce mám napíchnutout kameru půjčenou od babičky. V naší rodině se prostě všechno zařizuje na poslední chvíli...
Aspoň se nestihne nic pokazit.
Tak... se vrátím v sobotu. Snad se nám nepotopí trajekt.

Dyamirity

Animefest 2012

22. dubna 2012 v 21:25 | Dyamirity |  Moje výšplechty
-Yeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah!-


A po roce je to opět tady! Vloni jsem se stresovala, jak, co, kdy, kde, kdo, s kým, za kolik a jestli se v druhém největším městě ČR neztratíma neumřu někde ve škarpě. Letos už se jen bezmezně těším a to hne z několika důvodů:
1) Potkám všechny ty lidi! Konečně tam dorazí Maki a Scratch! A Pajda, pokud mu vyjde maturita!
2) Vyjde tam Vějíř, v kterém budu mít jednorázovku ze SHI-teamu!
3) JE TO ANIMEFEST! Takže tři dny anime, mangy, šílenýho ječení otaku, cosplayů, somrování fotek a jídla, hulákání na přednáškách a vláčení bezbraných obětí na yaoi. ♥
Letos budu mít i cosplay. Víceménně.
Znáte Matryoshku? Nemyslím ty ruské skládací panenky, ale písničku od Vocaloidu, Hatsune Miku a Gumi. Tak mikinu Gumi, červenou s rozšklebeným ksichtíkem na kapuci, budu mít. Takové moje poznávací znamení.
Problém... no, ne vyloženě problém, ale překvapení bylo, když jsem dnes prolejzala dA na stránce HikaKary jsem si přečetla, že ona taky plánuje Matryoshku. Takže můj originální plán se změnil... v ne až tak originální.

Ale teď k té hlavní otázce:
Kdo se na Animefest chystáte, ať vím, koho hledat, nebo na koho si dát pozor. (<- Po zkušenostech se čtenářkami na anime-manze beru v potaz i možnost úkladného zavraždění)
Kdyžtak mi dejte vědět, ať si vás tam můžu najít, obejmout a poděkovat za to, že jste alespoň jednou vlezli na můj blog.
Kdyžtak mě tam poznáte snadno:
Už zmiňovaná červená mikina, hlučná, buď budu mít kapuci nebo černý klobouk, zářivě modrý boty a pravděpodobně se budu chovat jako buran.

Dyamirity


Third star

22. dubna 2012 v 15:24 | Dyamirity |  Galerie
Bennýýýý~


Včera jsem byla u Hatey, abychom se podívaly na Třetí hvězdu, film s Bennym.
Za chvíli to u ní budu nenávidět, protože tam pokaždé brečím, zachumlaná do jejího kachního polštáře. Minule Reichenbach, tentokrát Třetí hvězda. Dokoukaly jsme to a pak musely další dvě hodiny projíždět fanarty a videa, abychom se daly nějak do kupy. Já navíc musela dojít domu, takže jsem na tom byla ještě hůř!
No a dneska jsem potřebovala nějak ventilovat ty pocity, tak jsem udělala Bennyho jako Jamese. Kreslila jsem to několik hodit, málem mi u toho vytekly oči a při stínování lícních kostí a vlasů jsem málem vypustila duši a...
no, snad se vám líbí. Enjoy.

Dyamirity

Co se může stát jen Dyamirity

16. dubna 2012 v 21:04 | Dyamirity |  Moje výšplechty
Víte, já jsem takový ten typ člověka, co je zároveň strašný zmatkář i puntičkář.
Hodně věcí dělám na poslední chvíli... jako například posílání příspěvků do soutěží. Do Urban Legends jsem poslala příspěvek asi šest hodin před uzávěrkou, do Vějíře asi půl hodiny.
K tomu se váže veselá historka. Dodělala jsem mangu asi půl hodiny přes půlnocí, tj. uzávěrkou, poté, co jsem byla na uzávěrku upozorněna. Byla jsem hotová, protože dělám patnáct stránek je přece jen patnáct stránek.
No, ale každopádně, patncát stránek mi nešlo odeslat a já začala jančit. Naštěstí kámoška na ICQ (poslední, která tam o půlnoci zůstala) mi poradila, abych si založila mail na googlu a poslala to tak. Mission complete, bylo to.
Pak mi ovšem byla manga vrácena s tím, že to mám předělat. Celé stínování a dvě celé stríánky.
Ovšem já jsem Dyamirity a já se jen tak nevzdávám. Takže jsem zaťala zuby a dala se do překreslování. Byl to dost problém, úplně změnit styl stínování, ale zvládla jsem to. Dokonce jsem i překreslila ty dvě stránky a změnila nevyhovující fonty. Pak už jsem jenom doufala, že se m ta námaha alespoň vyplatí a odeslala opravu znovu.
Po tom jsem pořád kontrolovala stránky Vějíře, facebook, prostě všechno, jestli už jsou vybrané mangy. No a na email, který jinak nepoužívám, jsem nekontrolovala.Prostě jsem se k tomu nedostala.
Až dneska.
A víte, co tam na mě čekalo?
Šest dní starý email, kde mi editor píše, že tam je nějaká malá chyba ve fontu a jestli bych to měla opravit. Ale že to potřebuje do půlnoci, protože pak musí odnést podklady do tiskárny.
Do půlnoci. Dne před týdnem.
Proč nemůžu mít stroj času? Proč?!
Každopádně doufám, že i když jsem opravu nedodala, jak jinak, nebude to takový průser, jaký očekávám, že to bude, Protože jestli mi to nevyjde JENOM KVŮLI PITOMÝMI I... TAK SI ASI VYLEZU NA NĚJAKOU HODNĚ VYSOKOU BUDOVU A UKÁŽU PÁD ALÁ SHERLOCK!
Tak... mi držte palce. Nebo mě raději zastřelte, prosím.

Dyamirity
Ten David Tennant je tak sladkeeej...

Piano Reichenbach Ballad

13. dubna 2012 v 21:57 | Dyamirity |  BBC Sherlock
Další post o Sherlockovi. Já vím. Samotné je mi z toho smutno.
Ale tentokrát to nebude můj infantilní strip ani ubrečený pict, kde Jawn Sherlocka objímá, ale HUDBA.
Reichenbach ballad, hlavní soundtrack Sherlocka, hraný na klavír mou stejně posedlou, zde často omýlanou sherlockianskou kámoškou, Hatey. Občas jí závidím, že na něco umí hrát bez toho, aby se za každou notou zastavila a řekla "Jéé, špatně."
Každopádně, tady máte video a god bless you jestli jí přidáte komentář nebo něco na ten způsob.
Všimněte si Hateyiny super elegantní lampy v pozadí =D
My dvě se asi fakt hledaly až jsme se našli. Dva pošuci =D

Dyamirity

Po Reichenbachu

2. dubna 2012 v 16:25 | Dyamirity |  BBC Sherlock
Viděli jste už poslední díl Sherlocka? Ne? Tak jestli se na to chystáte, sežeňte si spostu sladkostí, něco na mudlání a utěšovací kámošku. Já naštěstí měla všechno. Koukala jsem na to u Hatey a obě jsme utrousily slzičku...
Pokud ano... potom...
T____________________________________________________________________T
Buhůůůů..... no, ale nebudu tu bulet celý článek. Jsem tu kvůli obrázku. Hatey chtěla nějaký, kde se objímají. Já jsem nebyla schopná vymyslet strip, ale nakonec jsem skončila jen u toho obrázku.
Mám několik verzí, ale nakonec jsem zvolila tuhle jemnou. Podtrhuje atmosféru. Málem jsem u toho brečela.


Doufám, že se líbí. Začíná mi ten Sherlock přerůstat přes hlavu. A kdo za to může? Hatey a LeeLee. Hate dneska nebyla ve škole, ale LeeLee stejně na ájině trolila jako Moffat.
Dyamirity