DOOM - Kapitola 18.: Přitvrzujeme!

1. března 2012 v 16:57 | Dyamirity |  DOOM
Síbila jsem to aje to tady!!
Ano, je to tak, další DOOM!
Tak se do toho pusťte, ať vás nezdržuju a pěkně komentujte =3
Ještě dodatek: Tahle kapitola je psaná v rozmezí několika měsíců, an začátku je tedy myšlenka úplně jiná než na konci =D I'm so sorry...

"Páni, kdo by si pomyslel, že Ramirezovi bydlí v paláci," hvízdl Sparrow, když vylezl z Bennetova auta. Ten jediný měl i řidičák, i auto.
Stáli před… nedalo se tomu říkat ani dům… spíš sídlo. Velká bílá budova s francouzskými okny a balkónem nad hlavním vchodem stála na okraji města mezi podobnými přepychovými domy. Každý měl okolo sebe velký pozemek s udržovanou zahradou.
Přešli ke hlavním dveřím a zazvonili. Po chvíli čekání jim otevřela Ramirezova matka. Na sobě měla světle modré šaty, které jí zvýrazňovaly oči.
"Á, vítejte u nás! Moc ráda vás vidím. Derek je pořád zalezlý u sebe v pokoji, tak jděte za ním,"
Pokynula jim a tak vešli do velké vstupní haly s šachovnicovou dlažbou a širokým bílým schodištěm hned naproti dveřím. Sparrow už se chtěl zeptat, kudy kam, ale Brook automaticky zamířila ke schodům.


"Pořád bydlí v té tělocvičně, teto?" zeptala se. Paní Ramirezová přikývla.
"Stále se mu to snažíme vymluvit, ale on si trvá na svém. Prý je to nejlepší pokoj v domě," povzdechla si. Možná chtěla ještě něco říct, ale nestihla to. Z místnosti po pravé straně od vchodu vyběhlo cosi blonďatého s něčím bílým v závěsu a vrhlo se to na Brook.
"Broooooook!" zapištělo to, držíc Brook okolo pasu. Byla to malá, asi devítiletá dívka se světlými vlasy a stejně zelenýma očima, jaké měl Ramirez. Bílá věc, která začala kroužit okolo celé skupinky nebyla nic jiného, než Doom, labrador kapely. Zřejmě ucítil svého zachránce, Morgana, na kterého se začal po několika okamžicích horlivě sápat. Paní Ramirezová se se smíchem vzdálila.
"Stephany uklidni se!" hekla Brook a pokoušela se z ocelového sevření vymanit.
"Stephany? Neříkala náhodou Sophie?" zamumlal Sparrow směrem k Bennetovi. Ten jen pokrčil rameny. Brook se na ně otočila. "Kluci, tohle je Stephany, nejmladší ze tří sourozenců."
"Brook! Já jsem tě tak dlouho neviděla!" pištěla dívka a poskakovala, jako kdyby měla na botách namontované pružinky.
"Taky tě ráda vidím, Steph," zasmála se nervózně Brook. V tu chvíli se z místnosti, odkud se vyřítila Stephany, vynořila další dívka. Byla o něco starší, vlasy měla černé, ale očividně obarvené. Oblečení měla také černé a na uších nasazená obří sluchátka. V jedné ruce svírala láhev pomerančového džusu, v druhé otevřenou knihu.
"Ahoj, Brooks," mávla na Brook a chtěla okolo skupinky projít po schodech. Sparrow, Morgan a Bennet začínali mít pocit, jako kdyby celá rodina Ramirezových v Brook viděla dlouho ztraceného člena rodiny.
"Ahoj, Sophie. Mohla bys ze mě prosím tě sundat tu malou opici?" zeptala se Brook a v obličeji už se jí objevoval podrážděný tik. Sophie, v které všichni členové DOOMu shledali vyznavačku černé barvy, si povzdechla a lehce klepla mladší sestru po hlavě knihou.
"Slyšíš, Steph? Pusť jí," zahučela. Stephany se na svou starší sestru otočila a ve tváři měla výraz, který naznačoval, že se asi brzo rozpláče.
"Víš, co říkala máma, nemáš být na mě zlá!" kníkla. Od Morgana se konečně pustil Doom a přeběhl k dívce.
"To si nějak nevybavuju,"
Stephany Dooma poplácala po hlavě a její výraz se změnil na zatvrzelý úšklebek.
"Řeknu mámě o Georgovi Michaelsovi!" zaječela a tryskem vyrazila ke kuchyni. Sophie si odfrkla, otočila se na podpatku a vyběhla po schodech do patra, přičemž dupala jako slon.

DOOM v hale osaměl. Morgan, Bennet a Sparrow se snažili vzpamatovat z právě prožité scény, Brook si však jen povzdechla a popostrčila si bílou kebovku z čela. Vlasy měla stažené do dvou culíků, takže vypadala o dost mladší.
"Myslím, že bychom měli jít," řekla a vyšla směrem za Sophií, do prvního patra. Zbytek kapely jí jen mlčky následoval. Brook se v domě očividně vyznala. Vedla je sebejistě, jako kdyby tam sama bydlela.
Minuli černě natřené dveře s rudým, odstrašujícím nápisem NESTUPOVAT! a dveře natřené pro změnu na růžovo. Na těch poskakovali jednorožci a táhly se široké duhy.
Brook zastavila před dveřmi ze světlého dřeva. Zaklepala.
"Dál," ozvalo se.

Brook nepřeháněla, když Ramirezův pokoj nazvala tělocvičnou. Byl vážně obrovský. Naproti dveřím ve zdi zely otevřené dveře na balkón. Plovoucí podlaha se v jednom místě zvedala do schodku. V rohu místnosti pod oknem stála postel s tmavě červeným přehozem. V ní ležel Ramirez a vypadal, že spí. I když jim před chvíli odpovídal na zaklepání.
"Ramirezi, uvědomuješ si, že jsou dvě odpoledne?" zeptal se Bennet a rozhlížel se po místnosti.
"Hm, a?" zamumlal Ramirez, aniž by se alespoň pohnul.
"No já jen, že na kapitána fotbalového mužstva jsi docela línej," poznamenal Bennet. Sparrow nemohl jinak než v duchu souhlasit.
"I kapitán fotbalového mužstva si zaslouží zasloužený odpočinek," zabublal Ramirez do polštáře. Brook si odfrkla a rychle přešla přes pokoj. Vyskočila na schod a sebrala polštář, který se válel na zemi poblíž postele.
Přesně mířenou ránou ho mrštila po Ramirezovi. Ten vyletěl, jak ránu nečekal. Obrátil se a vrhl po Brook ledový pohled.
Morgan mezitím přešel ke knihovně, která stála vedle dveří. Stály tam vyskládané tituly, které by od Ramireze nikdy nečekal. Jméno růže (které mu kdysi přinesla Brook a díky němuž se přidala do DOOMu), Hobit, sbírka povídek od Edgara Allana Poa, Shakespearův Sen noci svatojánské, Na západní frontě klid, Andělé a démoni, Pes baskervilský, Malé ženy, Den trifidů, Zeměplocha… Kdyby to viděl někdo ze školy, nevěřil by, že pokoj patří Ramirezovi.
V rohu místnosti stálo klavírní křídlo.
"V kolik celé to představení začíná?" zeptal se Sparrow. Ramirez se posadil na posteli a prohrábl už tak rozcuchané vlasy. Vypadal, že vážně doteď spal.
"Ve tři, myslím," zívl a protáhl se. Nevypadal však, že by hodlal vstávat. Místo toho znovu padl zády na postel.
"Nejlepší sportovec na naší škole a taková lemra," povzdechl si Bennet.
"Zapomněl jsi ještě nejlepší basák," zamumlal Ramirez už zase napůl ve spánku.
Brook se posadila na okraj jeho postele a hodila si nohu přes nohu. Ramirez otevřel jedno oko. "Zapomínáš ještě na Thomase Wilsona, Rame!" ušklíbla se a v téže okamžiku opět vyskočila, aby uhnula před Ramirezovou rukou, jak po ní chňapl.
"Brooks, ty malá potvoro!" vyštěkl a popadl ji okolo pasu.
Brook vyjekla, když ji stáhl k sobě na postel.
Zatímco se kočkovali, Morgan přešel ke klavíru a přejel prsty po klaviatuře. Zazněla řada měkkých, dokonale ladících tónů. "Máš ho naladěné…" poznamenal s překvapením v hlase. "Většinou když má někdo klavír, je rozladěný až hrůza," dodal, když si všiml Sparrowova nechápavého pohledu.
"Proč bych ho měl mít rozladěný, když na něj skoro každý den hraju?" pokrčil rameny Ramirez a přitom se pokoušel zabránit Brook, aby ho zadusila vlastním polštářem.
"He?"
"No… hraju i na klavír. Ne tak rád jako na basu, ale stejně…" Ramirez se tvářil, jako kdyby jeho samotného překvapilo, že to o něm neví. Brook, která mu seděla obkročmo na břiše a v rukou svírala polštář se tvářila stejně nechápavě jako on.
"Já myslela, že už to Ram říkal," přidala se na Ramirezovu stranu.
"Nějak se zapomněl pochlubit. Tak abych měl jasno, je tady ještě někdo, kdo má víc talentů než kolik přiznal?" povzdechl si Sparrow, prohrábl si hnědé vlasy a posadil se na opěradlo křesla, které stálo vedle knihovny.
Brook zvedla ruku jako ve škole. "Já umím tancovat," zazubila se.
Sparrow cynicky povytáhl obočí. Bennet a Morgan jen pokrčili rameny.
"Myslím to vážně," dodala uraženě, když si všimla jejich nevěřícných výrazů.
Fotbalový kapitán jehož věznila pod výstrahou další rány polštářem se zvedl na loktech a přikývl.
"Víte jistě, že už nějaké čtyři roky nejste nejlepší kamarádi?" nadhodil Morgan sladce a mimoděk levačkou hrál rozložené akordy.
Oba dva svorně pokrčili rameny.
Sparrow přešel k balkónu a zamyšleně se zadíval do zahrady. Na svěží zelené trávě bylo postaveno asi tucet bílých stolečků u nějž pokaždé stály čtyři židle. "Kolik lidí má přijít?" zeptal se.
Brook z Ramireze konečně slezla a on se mohl pořádně nadechnout. "Bůhví. Většinou to bývá okolo šedesáti. Je to taková uzavřená společnost. Máma si na takové akce potrpí," řekl a pomnul si žebra do nichž ho Brook tlačila kolenem. "Mimochodem, víš, že rodiče Sunny sem chodí taky?"
Sparrow se pokusil zahrát překvapení. Nepovedlo se.
"Dobře, souhlasil jsem hlavně protože jsem věděl, že tady bude."
Brook se zatvářila dotčeně, Sparrow však ihned pokračoval. "Poslední měsíc jsem se s ní pořádně neviděl, mám úplně nabitý den, jak se připravujeme na soutěž!"
"Tak zaprvé," ušklíbl se Ramirez a konečně se vyhrabal z postele, "ta soutěž je hlavně tvůj nápad, respektive TY ses kvůli tomu málem serval s Cameronem Evansem. A zadruhé, nevyčítám ti, že chceš se svojí holkou trávit čas, ale nedělej, že ve škole se od sebe hnete!"
Sparrow už už otvíral pusu na svou obhajobu, ale to Brook, sedící stále na okraji Ramirezovi postele pohodila hlavou a hodila si nohu přes nohu. "Ani to nezkoušej. Víš, že má pravdu!"
"Ale no táák," protáhl zoufale Sparrow a těkal očima po zbylých členech kapely.
Bennet se tvářil nenápadně, protože přece jen chodil se Sparrowovou sestrou a Morgan… Morgan stále seděl skloněný nad klaviaturou a bylo na něm vidět, že ho Sparrowovi starosti nechávají ledově chladným.
"Mám holku, takže co? Miluju jí, chci s ní trávit čas, tečka!"
Ramirez se posadil zpátky na svou postel vedle Brook a vyměnil si s ní všeříkající pohled.
"Takže se od nás trhneš, budeš někde cukrovat zatímco my se tam budeme smažit v plamenech pekelné nudy?" nadhodil a prohrábl si popelavě blonďaté vlasy.
"Pekelná nuda? Nepřeháněj."

"Je tu pekelná nuda."
"Jo, já vím. Říkala jsem to."
Brook a Sophie seděly ve stínu pod stromem, každá se sklenicí vyhlášené citronády paní Ramirezové, a rozhlížely se po společnosti, která postávala nebo posedávala u bílých stolečků a vedla nezávaznou konverzaci.
Sophie si odfoukla pramen černých vlasů z čela a usrkla limonády.
"Proč sis obravila vlasy?" zeptala se Brook a opřela se lokty o kolena.
"Proč ty sis odbarvila ty svoje?"
"Já se ptala první."
"Protest. Ty?"
"Málo peněz na dobarvování a navíc jsem chtěla Sparrowovi dokázat, že na vzhledu nezáleží," pokrčila rameny Brook a odložila sklenici do trávy. Sophie se ušklíbla.
"Taky by mi na vzhledu nezáleželo, kdybych měla takovouhle přirozenou barvu," poznamenala kysele. "Ne, já musím být blondýna!"
"Blonďatá je fajn, pokud nechodíš v růžové," řekla Brook, bradu podepřenou dlaní pravé ruky. Oči upírala na Sophiina staršího bratra a Benneta, kteří se zrovna bavili s jedním z kolegů pana Ramireze.
"Černá mi prostě sedí víc."
"Hm."
"Brook?"
"Hm?"
"Jak je to s tebou a Derekem?"
Brook překvapeně vzhlédla a popostrčila si kšiltovku z očí. Sophie na ní upírala zelené oči, které se v jejich rodině dědily, a nedávala najevo žádné znepokojení. Brook byla nakonec ta, která uhnula pohledem. Vytrhla jedno dlouhé stéblo jakéhosi sekačkou ušetřeného plevele a vsunula si jej mezi rty. Nato se podívala zpátky k Ramirezovi. Světlé vlasy měl sčesané z očí, na sobě bílou košili s krátkými rukávy a tmavé džíny pod kolena.
"Kdo ví…" povzdechla si nakonec. Věděla, že u Sophie nemá cenu zapírat. Před kluky z kapely možná, ale před ní… byla pro ní jako vlastní mladší sestra.
Měla pro Ramireze vždycky slabost. Už od dětství, když byli ještě kamarádi. Pak, když se přestali bavit jí chyběl a teď, když spolu byli zase každý den… cítila, že je tady nějaký cit. Ale pořád si nebyla jistá.
"Má tě rád," řekla Sophie.
"Hm," zamručela zrzka.
"Myslím jako VÁŽNĚ rád."
Brook věděla, že taky není Ramirezovi lhostejná, ale stále…
"Já vím."
"Čekáš, až ti ho přebere nějaká ta hopsna v zelenobílým trikotu?" ušklíbla se Sophie.
Brook pokrčila rameny. Měla svoje vyhraněné názory, ale ohledně Derika… to bylo jako kdyby měla na očích pásku.

Dyamirity
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se vám design?

Ano
Ne
Ujde

Komentáře

1 J. J. | Web | 2. března 2012 v 17:22 | Reagovat

YES!♥
Uááá, Dya-chan, konečně, já se na to těšila jako mála celou tu dobu! :D A stejně tak se těším i Shi-Team, takže...! :D
Ne, je to božské, konečně to tu je. ;) Miluju vztah mezi Ramirezem a Brook! :D

2 Sorafay Sorafay | 13. října 2012 v 15:35 | Reagovat

Nuž, Dyami, človek si to prečíta, teší sa na tých aspoň 30 častí, a ono je tu len 18? A celé mesiace nič? Teeeda, to je straaaašne zlé :-( :-D
Musíš s tým niečo urobiť :-D
Lebo táto vecička je naozaj veľmi čítavá a perfektná ^^

3 Dyamirity Dyamirity | Web | 13. října 2012 v 18:40 | Reagovat

[2]: Ono si stěžuje spoooustu lidí, jak tak koukám. Možná je to známka, že bych se mohla pustit do pokračování =D

4 Sorafay Sorafay | 14. října 2012 v 11:42 | Reagovat

[3]:
Áno, áno :D To je správy prístup :D Šup, šup na to :D
Inak, pri celom tom čítaní som si hovorila, či tu bude aj nejaký mužský párik, som zvedavá :D Ale zatiaľ tam nemám ani tak nejaké nápady, ak nerátam tú skupinku speváčikov z Camelie :D

5 Dyamirity Dyamirity | Web | 14. října 2012 v 14:14 | Reagovat

[4]: Jedna kamarádka byla strašně šokovaná, když jsem jí sdělila, že Morgan vážně NENÍ gay. Prostě si to zafixovala a nebyla jsem s to jí to vymluvit =D
Ale... hehehe, nějaký ten párek v Camelii? Jaká to svůdná představa ♥

6 Envy Envy | 31. července 2014 v 15:37 | Reagovat

Tak jsem si to znova celé přečetla (chytla mě nostalgie) a prosím, prosím, prstíčkem hrabu, bude zase někdy další díl?
Už prostě musím vidět jak to Camelii natřou =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama