Kotonoha no Hana

12. srpna 2011 v 13:46 | Dyamirity
~První recenze na BL drama CD. Dovčerejška jsem myslela, že drama CD jsou divná a nikdy se k nim nesnížím... hahaha... to samé jsem si kdysi říkala i o yaoi.~


Originální název: 言葉花1+2
Název: Kotonoha no Hana
Autor: Sunahara Touko
Ilustrátor: Miike Romuko
Společnost: Atis Collection
Hlavní pár:
Ono Daisuke x Kamiya Hiroshi

Začalo to před třemi lety na Vánoční ráno, den potom, co požádal svou přítelkyni o ruku.
Toho dne to poprvé uslyšel...
...hlasy srdce...

Yomura Kazuaki (Kamiya Hiroshi) dokáže slyšet myšlenky ostatních lidí. Hlasy srdce. Před třemi lety, den potom, co požádal svou přítelkyni o ruku, se probudil a najednou to uslyšel. Skutečné myšlenky, maskované za usměvavou masku. Zjistil, že jeho snoubenka není vůbec nadšená z představy, že bude celý život stát u plotny, ale že siho bere jen proto, že jí alespoň zajistí bezstarostný život.
Ale není to jen jeho snoubenka. Yomura slyší myšlenky všech. Brzy se začne stranit lidí, odejde ze zaměstnání a rozejde se se svou snoubenkou. Naprosto se izoluje od předchozí zaměstnání a začne pracovat na částečný úvazek v prodejně s počítači. Je ve své práci dobrý, protože dokáže v mysli zákazníka vyčíst, co si přeje, ale k tělu si stále nikoho nepouští.
Jednoho dne, přesně tři roky po tom, co začal slyšet hlas srdce, zrovna pomáhá rozdávat letáky, když narazí do neznámého muže. A srdce toho muže ho oslovuje jménem a říká mu, že ho miluje.

Ten muž se jmenuje Hasebe Schuichi (Ono Daisuke) a pracuje ve stejném obchodním domě jako Yomura. Ukáže se, že se skoro neznají, ale Yomura mu jednou dal nějaký lék, protože nemohl poslouchat bolestný hlas jeho srdce. Od té doby ho Hasebe miloval. Yomura nechápe, proč mu na něm záleží, ale začne se s ním sbližovat, možná proto, že ví, co k němu Hasebe cítí...

To bychom měli k ději. Můžu vám říct, že když jsem na zerochanu narazila pod jedním obrázkem na odkaz na "BL drama CD s Kamiyou Hiroshim a Ono Daisukem", byla jsem trochu na rozpacích. Drama CD jsem ještě nikdy neposlouchala a vlastně jsem to neměla v úmyslu, protože jsem kdesi kdysi slyšela kousek čehosi, co mě dost odradilo.
Ale přeci jen Hiroshi a Daisuke jsou moji dva nejoblíbenější seiyuu a představa jejich hlasů ve větším množství než jako vedlejších postav v nějakém anime byla silnější než nejistota. Takže jsem klikla na DOWNLOAD.
DÍKY BOHU ZA TO!
S vyschlou tlamičkou jsem nad tím seděla včera celé odpoledne a umírala. Na jedněch stránkách (odkaz najdete na konci článku) jsem si našla anglický překlad, takže jsem si otevřela stránku s překladem, k tomu pustila audio a jela.
Co k tomu dodat?
Příběh je dokonalý, herci jsou dokonalí, hudba je dokonalá, ilustrace jsou dokonalé.
Před překladem smekám a to hluboce, až se má kočičí ušiska dotýkají podlahy. Zvládla jsem to téměř bez slovníku a až na konci jsem si uvědomila, že to vlastně nebylo česky. Navíc všechno bylo popsané přehledně a nedalo se téměř v ničem zamotat.
Navíc, když si k tomu čtete překlad, nemáte pocit, že jen sedíte a čučíte.

Kotonoha no Hana zvládnete poslechnout za odpoledne a dohromady se skládá ze dvou cédéček, jejichž délku nejsem schopna odhadnout, protože jsem si některé scény přetáčela několikrát.
Pokud se bojíte sexuálních scén (já se bála), můžete je přeskočit, ale já na to neměla sílu. Ano, je to trochu rozpačité, ale za chvíli si zvyknete a nebudete si připadat jako úchyl. Navíc Hiroshi je uke z Uketovic a já osobně jsem chytala nosebleed, sotva promluvil.

I když je to yaoi, má to příběh a podle mě rozkošný příběh. A myslím, že kdyby bylo KnH manga, zabilo by to spoustu skvělých situací. Třeba hlas Hasebeho srdce.

Takže, sečteno, podtrženo:
Kotonoha no Hana doporučuji na sto procent, obzvlášť, pokud máte chuť na nějakou romantiku.
Koukám, koukám, tohle je v podstatě nanebevzetí. Vážně nevím, co vytknout. A taky tuším, že KnH zůstane v mém srdci nejoblíbenější BL drama CD, ať už časem stáhnu cokoliv a to hned z několika důvodů.

ZDE najdete jak obě cédečka, tak překlad od skupiny Namonai.

Dyamirity
Právě se mi dostahovalo pořadí mé třetí drama CD. To druhé Kotonahu nezastínilo ani co by se za nehet vešlo, tak uvdíme, co předvede tohle.

Bože, proč v těch nejvíc ehm místech jsem z hlavy nemohla dostat Izayu a Shizua?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lanthara lanthara | 30. září 2011 v 20:58 | Reagovat

jdu stahovat XD
hohoho ti dva XD (jako přívrženec Shizaya si to nemůžu nechat ujít XD)

2 Dyamirity Dyamirity | 30. září 2011 v 21:04 | Reagovat

[1]: Jen pěkně stahuj... vážně to stojí za to =D
Shizaya přímo při tom... =D

3 lanthara lanthara | 1. října 2011 v 23:35 | Reagovat

[2]: staženo poslechnuto XD
no víc se mi líbilo první cd ta první polovina toho druhýho mě lehce užírala (příliš málo rozhovorů se svou drahou polovičkou T__T)
ať žije Shizaya XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama