Working!!

18. července 2011 v 18:35 | Dyamirity |  Anime
-Jedním z mých letních cílů bylo shlédnout anime Working!! Shlédla jsem a píšu vám, kteří jste to štěstí neměli. Takže si připravte popcorn a pusťte se do toho!-


Název: Working!!
Autor: Karino Takatsu
Status: První série - 13 dílů, druhá série ještě nevyšla
Hodnocení: 10/10
Víte, jak jsem se k Workingu!! dostala? Přes yaoi. Ano, je to hrozné, ale je to tak. Rovnice je prostá:
Durarara!! -> yaoi pairingy -> Heiwajima Shizuo a Orihara Izaya -> Daisuke Ono a Hiroshi Kamiya -> Satou Jun a Souma Hiroomi -> Working!!
Suďte si mě, jak chcete, já jsem za to vděčná. Dvojce seiyuu Shizua a Izayi spolupracovali ještě na jednom anime a to právě na Workingu!! A jelikož já si ty dva naprosto zamilovala, řekla jsem si, že to zkusím, i když Satou a Souma jsou jen vedlejší hrdinové.
Bylo to asi to nejlepší rozhodnutí letošního léta!

Jak už název napovídá, Working!! se odehrává v pracovním prostředí, přesněji řečeno v rodinné restauraci Wargenia. Brigádnice Taneshima Popura (17) dostala za úkol přivést nového brigádníka. Ptá se přátel, lidí na ulici, škemrá u neznámých kolemjdoucích… až nakonec narazí na jistého středoškoláka jménem Takanashi Souta (16). Takanashi si nejdřív myslí, že Taneshima je ztracené dítě, protože vypadá na dvanáct let, ale nakonec pochopí její nabídku a brigádu přijímá.

-Vedoucí Kyouko-
Dostává se do restaurace a postupně poznává veškerý personál, který, řekněme to slušně, je složen ze samých podivínů (až na Satou-kuna, ten je tam chudák jediný pracující normální a velice sexy).
Takanashi se seznamuje s nikdy nepracující, věčně hladovou, na svůj věk citlivou vedoucí Shirafuji Kyouko, trochu stydlivou servírkou Inami Mahiru, která se bojí mužů a proto je při každé příležitosti mlátí, kuchaři Satou Junem, který je beznadějně zamilovaný do Todoroki Yachiyo. Ta ovšem jeho city ignoruje a obdivuje pouze vedoucí Kyouko. Dále v restauraci pracuje kuchař Souma Hiroomi, který je až podezřele informovaný o každém z personálu a využívá své znalosti k vydírání ostatních.
Nakonec je tu samozřejmě ještě samotná Taneshima Popura, jež se snaží ze všech sil vyrůst a ukázat ostatním, že není dítě a Takanashi Satou, který bezmezně miluje vše malé a roztomilé.


-Satou-kun a Souma-kun... tohle vidět po ránu, tak nevím nevím...-

Série o třinácti dílech se točí okolo chodu restaurace, životů a vztahů mezi jednotlivými zaměstnanci. Každý má svou úchylku a svoje problémy. Kromě hlavního personálu se ve Workingu!! objevují například sestry hlavního hrdiny, věčně nepřítomný ředitel, který hledá svou zmizelou ženu, nebo nová servírka Yamada Aoi, která zřejmě utekla z domova.

Do Workingu!! se nelze nezamilovat. Já celé anime zhltla za dva dny a lačním po další sérii, která by měla vyjít na podzim. Working!! je vytvořen podle mangy, která se svým zpracováním nápadně podobá Hetalii. Také ji tvoří krátké příběhy o čtyřech okýnkách. Mangu jsem zatím jen projela, ale zarazila mě jedna věc.
Nevím, jestli je to moje chyba, ale nikde jsem tam nenašla Soumu. Začínám podezírat tvůrce anime, že si tuto postavu dotvořili, aby měli koho dát k dabování Hiroshi Kamiyovi. ale to je jen moje osobní a pravděpodobně úplně špatná úvaha.
-Inami-

Charaktery jsou moc příjemné a určitě si jednoho nebo dva zamilujete. A některé budete nenávidět. Jako já nenávidím Todoroki Yachiyo… vrrr…. Satou-kun je do ní zamilovaný, ale ona ho pořád ignoruje kvůli té zpropadené vedoucí. Navíc, když se to náhodou dozví, pořád to popírá a chudáček Satou je z toho smutný a vylívá si to na ostatních. Navíc Satou je až podivně sympatický charakter. Je milý, pracuje, je fešák, občas mlátí svého spolupracovníka pánví… a kdo mi na něj sáhne, tomu uhryznu ruce nad lokty. Chjo…. vysvětlete mi někdo, proč se vždycky zamiluju do blonďáků, který dabuje Daisuke Ono? Ne, vůbec nemluvím o Shizu-chanovi.
(Z Workingu!! jsem měla hned dvě deprese. První byla protože nemám brigádu. A druhá, že neumím vařit.)

-Ještě jednou Satou-
Ale abych jen nechválila, i když bych měla. Charaktery se moc nevyvíjí, ale co byste chtěli v třinácti epizodách, že? Každopádně, Takanashi pořád obdivuje malé roztomilé věcičky, Taneshima chce být pořád vysoká, Yachiyo pořád podlézá vedoucí, která pořád nepracuje a něco žere. A tak to jde dál. Někteří lidé by z toho mohli být i znudění.
Co víc dodat? Working!! rozhodně doporučuju jako odpočinkovou záležitost na léto, kterou sfouknete za pár dní a po níž se budete těšit na další sérii. Navíc spousta lidí ocení ty mužské dabéry. To jsem se asi nezmínila, že Takanashiho mluví Jun Fukuyama (Yumichika z Bleache, Grepů z Kuroshitsuji, Shinra z Durarary!! nebo Takismia ze Speciál A)? Berte to jako bonus, hehe!
Bože můj, já chci Satou-kuna domů…
Jdu si dát sprchu.
A musím se zbavit obsese na charaktery, které umí vařit.

Dodatek: Jak jsem říkala Hate, přesně kvůli takovým holkám jako je Yachiyo upřednostňuji yaoi. Ti kluci si tohle nedělaj a když už, nemám chuť je vytahat za vlasy. A Satou by byl stejně lepší, kdyby se dal dohromady se Soumou. Protože ho občas nakope do zadku, měl by Souma i trénink. Chcete důkaz?
Vyfoceno přímo z anime! Bože, musím přestat! Zastavte mě někdo!!
Yaoistky bonus pro vás -> ZDE!

Každopádně se na to podívejte, nebudete litovat ♥

Dyamirity
-která po dlouhé době zase na něco napsala recenzi, jáááj!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám "deníkové" články?

Ano
Ne
Čtu jen komix

Komentáře

1 Adely Adely | Web | 20. července 2011 v 12:19 | Reagovat

jéé až se vrátím z třeboně tak se na to kouknu.. jde to zkouknout za jeden den?? protože pak jedu zase pryč.. tak nebudu spát to nevadí :D proč mám tak nabitý prázdiny?? aspoň se nenudím..

2 Dyamirity Dyamirity | Web | 20. července 2011 v 20:00 | Reagovat

[1]: Nestěžuj si. Já zase o prázdninách nic nedělám (kromě velice vyčerpávající práce triple povolání spisovatelka-kreslířka-překladatelka) =D
A za jeden den to dáš, když se budeš snažit =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama