Úvod

30. července 2011 v 15:46 | Dyamirity |  Sparkless
-Slibovaný úvod ke Sparklessovi. Pohodlně se usaďte a vytáhněte popcorn!-


Název: Sparkless

Autor: Dyamirity
Žánry: komedie, shounen-ai, romantika, akční (dejme tomu)
Počet kapitol: 40
Stav: hotovo
K přečtení -> ZDE

Bylo, nebylo...
nebo spíš, byl, nebyl. Řeč je o sedmnáctiletém studentovi střední školy Midoriaki, který se jmenuje Homura Seiji. Homura je v podstatě normální puberťák. Dobře se učí, pokouší se se udržet na uzdě rodící se pubertu svých mladších sester... jediný problém je, že Homura je rváč. A to prvotřídní.
I když se pokouší bitky nevyhledávat, ony si vyhledávají jeho a jemu nezbývá nic jiného, než se každému vyzivateli postavit, aby si udržel svou hrdost. To ovšem zapříčiňuje, že jeho spolužáci se od něj drží ze strachu dál. Z Homury se proto během let stal apatický a společnosti se vyhýbající samotář bez přátel."Toho dne měl Homura špatnou náladu. Velice špatnou náladu. Šířil okolo sebe temnou auru a kdokoliv se k němu jen přiblížil, myšlenkami se upnul na hrnek horké čokolády a pokoušel se jeho přítomnost rychle opustit."

Začalo to výzvou jednoho z rváčů, kteří si na Homurovi zkoušeli zvednout sebevědomí. Homura, přezdívaný Démon z Midoriaki, se stal jakousi nepolapiteknou trofejí a komu by se ho podařilo porazit, ten by byl automaticky považován za krále pouličních rvaček. Ten, který to celé odstartoval, se jmenoval Yamamoto Yuuri, ale nechával si říkat Velký Yuu. Homura jeho výzvu přijal a souboj probíhal jako vždy až do okamžiku, kdy ho Velký Yuu chytil pod krkem a vytáhl na něj nůž. Homura už se v duchu loučil se světem, když se na scéně objevil malý černovlasý výrostek. Ten Homurovi pomohl doslova zpod kudly a společně s ním byl zavolán do ředitelny, kde se oba měli kát před ředitelem.
Ten černovlasý výrostek se jmenoval Nanami Shirogane.

"Tak mě napadá, že jsem se zapomněl představit. Já jsem Shirogane. Nanami Shirogane."
"Homura Seiji…"
"Myslím, že by z nás mohli být dobří přátelé, Seiji!"

Homura se nechtěl měnit. Neměl to v úmyslu. Bohužel jeho nový ne-až-tak-úplně-kamarád se mu začal pomalu, ale jistě vkrádat do života a ještě pomaleji a jistěji ho obracel naruby. Nanami, povahově Homurův přestý opak, se rozhodl, že se stane Homurovým stínem. A tak se stalo, že se Homura Seiji, který od sebe lidi vždycky odháněl, musel vypořádat s přítomností toho nejoptmistějšího a nejotravnějšího člověka, jakého kdy v životě potkal. Aby toho však nebylo málo, Homurova malá sestra Ritsuka, yaoistka až do morku kostí, mu začala předhazovat, že spolu ti dva mají podezřele blízký vztah. K Homurově smůle to ale začínala být pravda.
Shoda okolností donutila Homuru, aby svolil s tím, že se k němu Nanami nastěhuje a tak jejich vztah pomalu přerůstá hranice přátelství, i když se to na první pohled nezdá. Homura se s Nanamim časem smíří, ale to jim nebrání se v jednom kuse pošťuchovat, hádat a kočkovat.
Problém nastane v okamžiku, kdy si Nanami uvědomí, že jeho city k Homurovi jsou trochu hlubší, než si původně myslel.

"Homura zavrtěl hlavou, přetáhl si deku přes hlavu a odfrkl si.
Ne, nebyla tady možnost, jak by se Nanami Shirogane mohl stát jeho kamarádem."

I když na první pohled se to může zdát jako neoriginální zápletka, neoriginální postavy a neoriginální prostředí, ujišťuju vás, že časem se Sparkie vážně zamotá. Jakožto autorka můžu říct, že Homura a Nanami jsou jedny z nejlepších postav, které jsem kdy stvořila. Společně s Homurovou mladší sestrou Ritsukou, která je živým drazem všech yaoistek a v které se každá yaoistka trochu pozná.
Sparkless byl psán jako protijed na všechny ty shounen-ai povídky se zápletkou:

S miluje U - S přeřízne U - S je to líto, U je rozpolcený - U miluje S - Happy sex end!

Už mě tyhle povídky značně iritují a tak jsem den před odjezdem do Paříže začala se Sparkiem. Schválně jsem děj zasadila do školního prostředí, protože jsem chtěla zkusit, jestli samo o sobě svádí k neoriginálnímu příběhu. Zjistila jsem, že nesvádí.
Sparkieho jsem psala bez nějaké iluze, že by lidé mohli číst, nebo si ho oblíbit, protože mám přece jen zjištěno, že pokud není hned v páté kapitole sex, yaoistky jsou zklamané. Ukázalo se však, že opak je pravdou. K mé nesmírné radosti se Sparkless těší oblibě a čtenáři se stávají závislí. Hihihi...
Nevím, čím to může být, ale tuším (teď přijde velká dávka samochvály, takže prosím, buďte milosrdní):
a) postavy
Každý si najde alespoň jednu postavu, kterou by mohl zbožňovat. Jsou tak totiž vymyšlené. Mrzoutský Homura, malý hajzlík Nanami, yaoistka Ritsuka, sadistický učitel Yamada, potrhlý Hibiki... je to směska charakterů, na kterých jsem si dala opravdu záležet.
b) humor
Kdo ode mně něco četl, pochopí. Neumím psát vážně a tady se to ukazuje obzvlášť.
c) pomalý spád
Přiznávám se, napínám čtenáře jak kšandy. První alespoň trochu yaoi akce přijde až v kapitole 12.
d) způsob psaní
Zjistila jsem, že jsem jedna z mála, která na anime-manze píše ve třetí osobě a myslím, že lidem to vyhovuje. Třetí osobou se dá popsat víc věcí, víc situací.

Sparkless je zatím moje nejdelší práce a zároveň nejrychleji napsaná. Má přes 120 stránek a to ji píšu 2 měsíce. Taky je to moje první shounen-ai povídka. To ale neznamená, že ji nemůžou číst i ne-yaoisti. Hate, moje metalová kamarádka, rádkyně a studnice, čte Sparkieho dokonce přednostně a asi se zamilovala do Nanamiho.

Pokud máte chuť, do Sparkieho se pusťte a já doufám, že se vám zalíbí, protože ho hodnotím jako jednu ze svých nejlepších prací. Časem ho přidám i sem, ale zatím je jen na anime-manze.

Asi se vám zdá, že se vytahuju, ale mě ty komentáře na anime-manze tak zvedají sebevědomí, to je hrůza... asi se s tím budu muset naučít žít.

Dyamirity
-Tu stampku pochopíte, až si přečtete alespoň první tři kapitoly Sparklesse =D-
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se vám SHI-team?

Ano
Ne
Ještě nevím =D

Komentáře

1 Veri Veri | Web | 31. července 2011 v 14:35 | Reagovat

Kresbička je zajímavá :-)

2 Skye Skye | Web | 31. července 2011 v 21:12 | Reagovat

Jé, já mám Sparkieho taky ráda, a to ani nejsem yaoistka.
I když...co není, může být xD Hlavně, když se budu i nadále stýkat s jedním svým nejmenovaným kamarádem a jeho přítelem (a jen taki mimochodem, naprosto neuvěřitelně jim to spolu sluší. Kdykoliv je vidím, tak nad nima děsně slintám...a to se za yaoistku fakt nepovažuju xD Ale to je hodně mimo mísu xD)

3 Dyamirity Dyamirity | Web | 31. července 2011 v 22:06 | Reagovat

[2]: Chjo... proč všichni mají nějaké gay kamarád, jen já nic? *truchlí*
Ale jsem ráda, že se ti Sparkie líbí, i když nejsi yaoistka =D

4 Bleach Bleach | 1. srpna 2011 v 15:14 | Reagovat

Už na anime-mange som si všimla, že píšeš nejakú poviedku... ale nemala som odvahu ju čítať, keď som videla žáner yaoi... ale znie to zaujímavo... možno prečítam :D

5 Dyamirity Dyamirity | Web | 1. srpna 2011 v 15:17 | Reagovat

[4]: Budu ráda, když si Sparkieho přečteš =D Neboj, já nepíšu žádné "přeříznu tě, až se do mě zamiluješ" povídky =D

6 dark-moon13 dark-moon13 | Web | 13. října 2011 v 14:54 | Reagovat

Ahojky,  mohla bych Tě poprosit o to, zda bych mohla pubklikovat Tvé povídky na svém blogu? jsem totiš Tvým velkým fanouškem.

7 elsabeth elsabeth | Web | 16. ledna 2012 v 10:31 | Reagovat

Zní to fakt dobře. Z tebe by jednou mohla bejt spisovatelka. ;))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama