REPORT AF 2011 (1/3)

10. května 2011 v 21:12 | Dyamirity |  Reporty
~Animefest 2011... mohli jste zde kromě Pedobeara ♥, Kyoraka, spousta Ludwigů, Gilberta, Van Hellsinga a jiné smetánky anime světa potkat poprvé i mně... a kde je Dyami-dono a Ken-chan, odtamtud přijde i pořádný report!~

DEN 1.

Cesta

I když jsem letos byla poprvé, rozhodla jsem se prožít si to všechno a začít od zahájení a skončit, překvapivě, u zakončení. Takže jsem v pátek musela oželet školu (Jaká to škoda...), abych se dostala do Brna ještě ten den. Víte, ono se to nezdá, ale Žatec a Brno nejsou zrovna sousední vesničky. Takže jsme v devět hodin ráno zaveleli na odjezd a já, Ken-chan a mé dva báglíky vyrazili na dlooouhou cestu do Brna.
Nejdřív jsme museli doarzit na Zličín, odkud jsme dorazili až na Florenc, odkud mi jel autobus. Měla jsem z toho hrůzu, protože jak se znám, očekávala jsem, že usnu a pojedu až na konečnou- čili do Vídně.
Naštěstí jsem všechno stihla a přežila jsem celou cestu, sedíc na sedadle 13. Pouštěli nám Sherlocka Holmese, takže jsem si okamžitě vzpomněla na svou obsesi, kterou před nějakou dobou opět probudila k životu Nime svým článkem o páru Sherlock/Watson.
Tou dobou jsem si říkala, že když mě dokáže odrovnat nevinný (čtěte sexy) Sherlock Holmes, co pak se mnou ta moje banda bude dělat například na přednášce o slashi =D
Naštěstí šlo vše podle plánu a dorazila jsem v půl jedné do Brna... kde neznám ani živáčka. Vylezla jsem z busu, našla svůj bágl... a pak jsem stála na nádraží a nevěděla, co teď. Nakonec jsem zvolila variantu: Líná huba-holé neštěstí a šla se zeptat do blízké trafiky, kudy se dostanu na vlakáč. Pani se na mě divně dívala a pak mi nejistě odpověděla, že když vylezu ven, tak ta vééélkááá šedá budova hned támhle s nápisem VLAKOVÉ NÁDRAŽÍ nad vchodem. Já samozřetelně neměla brejle a nápis neviděla. Brno-Dyamirity, 1:0.Banda

Jelikož mi všechen doprovod postupně odpadal, musela jsem na poslední chvíli shánět jiné blázny, kteří by si mě pověsili na krk. Naštěstí se mi ozvala Liang Siu, že k nich bych se nafařit mohla, že by to nevadilo. Takže jsem se domluvili a já v očekávání úchyla vyrazila na vlakáč. Tam jsem zalarmovala hodiny a zjistila, že je jedna, tedy čas, kdy by měla přijet. Ovšem, poté, co jsem jí napsala mi přišla SMSka ve znění: "Kámošce ujel vlak. Dorazíme později." Po otázce v kolik zhruba došla ještě jedna. "Zhruba ve 4, ale ještě by si tě tam měl dohledat jeden kluk, který se k nám taky přidá."
V tu chvíli už se mi začalo zatmívat před očima a viděla jsem všechny ty reportáže o překupnících bílého masa atd. apod.
Naštěstí, po hodině dalšího čekání se kluk objevil a překupník to nebyl.
Pajda, kterého jsem si na Pajdu okamžitě překřtila, dorazil o hůlčičce, takže mohl cosplaxovat maximálně Dr. House, s tím, že jede taky poprvé a že Liang Siu taky vlastně nezná. Po další hodině, kdy jsme se navzájem ubezpečili, že jsme oba úchylové...
Pajda: "...nebo je taky hrozný, jak se poslední dobou všude cpe BL..."
Já: "...e...to..."
Pajda: "Co je?"
Já: "Poslušně hlásím, že jsem tak trochu yaoistka..."
...dorazil i zbytek bandy- Liang Siu, její mladší sestra, jejíž jméno si nejsem schopna vybavit, omlouvám se T_T a Asami.

Začátek

Na registraci jsme se rozhodli jít do Bakaly, kde nebyla taková fronta jako ve Scale. Taková nebyla, ale přesto byla. V kavárně, jíž se procházelo do prostor Animefestu bylo vedro k zalknutí a fronta byla dlouhá. Když jsme konečně přišli na řadu a nahlásili svá jména (protože všechny kromě Pajdy jsme to měly zapalcené předem), hned jsem narazila u svého jména. Vytáhla jsem občnku se svým rodným a organizátor si chtěl ověřit i přezdívku. Když jí našel, chvíli na ní bezradně koukal, než se opatrně zeptal "Dyamirity?"
Proč se všichni tváří stejně, když čtou mé jméno?
Takže jsme se protlačili davem cosplayerů k šatně, kde jsme si nechali batůžky (Haha!). Hned vedle šatny byly první stánky. Dračí křídlo. U nich mě zaujali především placky... s Durarou. Takže se mi podařilo hned na začátku urvat poslední placku s Shizuem a Izayou, kde se Izaya tak hezky familiárně sápe po Shizu-chanovi a ještě jednu, kde jsou kromě těchhle dvou ještě navíc Shinra a Dotachin.

(Zdroj: draci-kridlo.cz)
Nalezli jsme do jednoho sálu, kde se zrovna promítal nějaký film Nějaký-někoho vnuk. Z toho jsme viděli jen kousek, ale Pajda si stejně stihnul rýpnout, že když si tam hlavní hrdina a jeho kémo navzájem připíjeli saké, trošku jsem je nabádala, aby se nedělali a šli do toho trochu tvrděj... No a co, jsem yaoistka!!
Poté jsme šli do obchodu s japonskými věcičkami (a prošvihli tak zahájení) kde jsem si koupila své první Pocky. Kdo nezná, je to taková tenká sušenka máčená v čokoládě, kterou pořád dlabou v nějakých anime a mangách. A já se jim nedivím! Je to totiž super mňamka!

DDR epizoda
Takovou věc jako DDR jsme samozřetelně nemohli vynechat. Kromě obyčejných tanečních koberečků jsme ale vyzkoušeli ještě jednu věc. Tam tančite celí a né jen nohy.... no, ale video snad napoví:
Liang Siu a její mladší sestra. Ke konci můžete vidět, jak se v levém dolním rohu mihne Pajdova hůlka =D Liang natáčela taky a to když jsme "tancovali" my s Pajdou, takže sem možná ještě jedno video dodám.

Tělocvična

A jsme u ubytování. Všichni jsme měli spinkat v tělocvičně, tedy až na pajdu, který vytasil energeťák s tím, že celé tři dny probdí. Přesto jsme po DDRku, kdy se pomalu začínalo stmívat vyrazili k tělocvičně. Byla strašně daleko. Teda alespoň se mi to zdálo, protože jsem zase vláčela ten dvacetikilovej baťoh. Šli jsme a šli, přičemž nás málem přijelo skoro každé auto, které jsme potkali. Liang Siu totiž měla tendence stále skákat pod kolem projíždějící auta. Já zase pořád vbíhala do silnice pod kola tramvají (zlé to jsou mašinky), protože ze Žatce nejsem zvyklá na semafory na přechodech =D
Každopádně k tělocvičně jsme dorazili celí. Ale první tělocvična byla plná, takže jsme se museli uchýlit do té menší. V podstatě jsme lehli doprostřed tělocvičny a utíkali zase zpátky. Rozdělili jsme se na dvě skupinky. Já, Pajda a Asami jsme vyrazili na Loups=Garous, film, na který jsem se z celého srdce těšila a Liang Siu se svojí sestřičkou šli hledat nějakého organizátora. Potom chtěly jít spát, zato já slíbila Asami, že když ona se mnou vydrží na Loups=Garous, já s ní nějak přežiju přednášku o upírech, i když je nějak zvlášť nemusím. A Pajda se rozhodl jít s námi, že tam pak rovnou zůstane.

Loups=Garous
Film, který jsem stalkovala už půl roku před festem, který jsem chtěla vidět, po kterém jsem toužila, kvůli tomu, že v něm je Scandal, moje nejoblíbenější kapela... byl naprostá kravina. Ano, upřímně, Loups=Garous byl blbost. Navíc jsme ho neviděli od začátku, protože jsme nejdřív šli do špatného kina a dorazili do správného sálu až po dvaceti minutách. Nebylo si kam sednout, tak jsme se tam někam kecli na zem. Naštěstí se po chvíli uvolnili čtyři místa, takže jsme se po chvíli i usadili.
Samotný fílm nemůžu celkově hodnotit, protože jsem ho neviděla celý, ale dost mě tam zaráželi okolnosti, které by se v jiném anime řešili tři celé epizody. V Loups=Garous ani nemrkli okem. Například si vezměme hlavního záporáka. Myslíte, že měl dlouhou řeč a pak přišel nervydrásající souboj? Houby. Jedna z hrdinek mu bez hnutí brvou vrazila nůž do krku BĚHEM té dlouhé řeči! Musím ale uznat, že soundtrack měl film pěkný.

Postava na plátně pojídá jakési maso.
Vedle sedící otaku: Kanibal...
Já: To snad ne, ne?
...
Já: (na celé kino) PROBOHA, ON JE TO FAKT KANIBAL!!

Po čem ženy touží, aneb srovnání západních a japonských upírů

Tak od téhle přednášky jsem moc nečekala. Byla od půl dvanáctý, já značně vyflusaná a jak už jsem se zmínila, upíry po Twilightu moc nemusím. Ale přece jen... animefest je jednou za rok a slíbila jsem to Asami. A dobře, že jsem to udělala. Hintzu vážně umí přednášet. Válela jsem se smíchy po zemi. Tedy obrazně. Seděla jsem s Asami a Pajdou hned vedle pódia na jakémsi stupínku a všechno jsme viděli, všechno jsme slyšeli.
Hintzu to vzal od podlahy, probral upíry v bibli, zatáhl do toho Nosferatu i Drákulu, v japosku jsme zabloudili až k jakýmsi vodníkům, kteří atakovali koně ze zadní strany, aby jim ze... z análu vysáli jakousi kuličku životní energii.
Nejvíc mě ovšem dostal okamžik, kdy se na obrazovce objevil Edward...
Sál ztichl...
...a v příštím okamžiku se ozvalo sborové "FUUUJ!"
Twilight je podle všeho čistá komerce. Díkybohu. Takže tuhle přednášku můžu jen pochválit.

Spánek
Ha-ha-ha... tak to asi ne. Spala jsem asi tři hodiny, protože tam pořád někdo coural. Vlastně za celej víkend jsem naspala tak šest hodin. Ještě teď vypadám jako kdybych vylezla z hrobu.

A pár fotek na závěr prvního dne.
Ulovila jsem Pedobeara! Vylezli jsme z Bakaly a najednou... Pedobear! A mám fotky! Jak mě atakuje! A jak otlapává Lianginu sestřičku. A ještě jak to Pajda Pedobearovi hezky vrací =DAno, tady mám králičí ouška od Asumi. Jinak jsem tam chodila v tom klobouku. Mé dva odznaky jsou zakryty jmenovkou. Ale myslím, že tohle je jedna z prvních fotek mě tady na shi-tu =D Ano, takhle vypadám. Další díl Reportu přijde brzy =D

Dyamirity
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Byli jste na Animefestu 2011?

Ano
Ne

Komentáře

1 ASAMI ASAMI | 11. května 2011 v 8:28 | Reagovat

Zdravím ^^ konečně jsem se dostala na tvůj blog :D pěknej, ale nečekala jsem, že někdo skomolí mou přezdívku obzvlášťě tuhle xD ale jako nevadí článek je povedenej ^^

2 Dyamirity Dyamirity | Web | 11. května 2011 v 16:00 | Reagovat

[1]: Hé... tak to se omlouvám... jdu to opravit. =D

3 Envy Envy | 11. května 2011 v 16:49 | Reagovat

Zombie útočí! Jinak koukám, že sis tam užila, to je dobře. Když tohle čtu, přemýšlím že bych tam příští rok jela taky, ale kdo ví co nakonec bude.

P.S.: Na tý fotce ti to sluší.

4 !??Pajda??! !??Pajda??! | 11. května 2011 v 17:40 | Reagovat

Ti dam, pajda.. Na příští fest naskáču jak gazela a uvidíš :D Jinak, zasloužilo by si to drobnou korekci, jako např. u toho garouse :D Tam sme došli tak pozdě, jelikož si navigovala ty(preej: Joo, já trefiim. Toe v pohodě)... :D

5 Dyamirity Dyamirity | Web | 11. května 2011 v 18:05 | Reagovat

[4]: Nějakej drzej =D To tys kváknul až když jsem stáli před Bakalou =D

6 Alcielle Storm Alcielle Storm | Web | 11. května 2011 v 18:59 | Reagovat

*sbírá čelist ze země* Já zelenám závistí osobo! Na příští fest, chápeš to, na příští fest jedu taky! Musím. Třeba vylezu i z toho hrobu, kam se uchýlím před maturou...nebo po XD
Dokonalý! A sluší ti to :)

7 pajda pajda | 12. května 2011 v 16:33 | Reagovat

[5]:říkam.. "kam dem? neni to ve scale??" načež si právě sebevědomě odvětila to "tam trefim, v pohodě" :D Tak sem tě nechtěl rušit, když si tvrdila, že poprvé někam trefíš.. :D A zas nic...

8 Dyamirity Dyamirity | Web | 12. května 2011 v 17:14 | Reagovat

[7]: M-můžu snad za to, že jako většina otaku naprosto postrádám smysl pro orientaci?!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama