DOOM - Kapitola 6.: Fotbáál!

11. března 2011 v 17:22 | Dyamirity |  DOOM
To je mi ale nemilé. Včera jsem jaksi zapomněla na DOOM. Moc se omlouvám. Měla jsem toho večer dost. Dost hodně. Ale každopádně, jsem tu a také nová kapitola. Ať se líbí.

Nelsonova střední fotbalem žila. Byly tři dny před zápasem a celá škola už nemluvila skoro o ničem jiném. Osmifinále. Elmerova střední byla navíc už dlouho rivalem Nelsonky.
Chodbami začal procházet Nelsonský maskot, obří mýval v zeleném dresu. Navíc kdekoliv se mihl nějaký člen týmu, míhali se kolem něj roztleskávačky.
"Trochu mi připomínají můry okolo lampy. Krouží dokola a dokola…" poznamenala kysele Brook, když se Sparrowem procházeli okolo Booche Bakera, jednoho z útočníků, okolo kterého poskakovalo několik roztleskávaček v krátkých sukních a tričkách, odhalujících břicho, zelenobílé barvy.
"Když se na to díváš takhle… máš docela pravdu," pokrčil rameny Sparrow.
On a Brook spolu chodili do třídy, do prváku. Ramirez a Morgan navštěvovali druhák, Bennet zase chodil do třeťáku. Sparrow dodnes nechápal, jak prvačka může vést školní noviny a druhák zase školní tým, na kterém závisela skoro celá politika školy.


Ramirez, jakožto fotbalový boss, byl hvězda, která měla školu vynést na vrchol. Roztleskávačky okolo něj křepčily, ale Ramirez se netvářil, že by mu to dělalo nějak dobře.
Když vešel Sparrow s Morganem a Brook do jídelny, Ramirez seděl u jejich stolu, ale stejně okolo něj roztleskávačky kroužili jako supy. Ramirez v ruce drtil krabičku od džusu.
Sparrowa potěšilo, když Ramireze neviděl u fotbalového stolu, ale i tak ho povzbuzující dívky značně rozčilovali.
Zatrhla to až Brook. Rázně přešla ke stolu a bacila do stolu svojí taškou. Roztleskávačky nadskočily. Jejich velitelka Suri Dwaneová afektovaně povytáhla dokonale vytrhané obočí.
"Sorry, dámy, ale běžte radši obtěžovat támhle k fotbalového stolu a Ramireze nechte na pokoji,"
Suri k ní přešla a zaujala klasickou pózu Co jsi to říkala? Kromě pózy to samozřejmě i pronesla.
"Odezírej. RUN-NO-WAY!"
Ramirez se ušklíbl. První tři slova z refrénu Pracovního názvu.
Suri zavrtěla hlavou. "To nedává smysl,"
"Stejně jako tvoje oblečení,"
Suri zalapala po dechu, ale potom se otočila a zamířila ke svému stolu s houfem svých hopsajících přívrženkyň v patách. Brook se se sebeuspokojením posadila. Ramirez si hlasitě oddechl.
"Díky,"
Sparrow se taky usadil. "Jak ti je?" zeptal se Ramireze, který se šklebil na svůj sendvič.
"Do zápasu jsou tři dny, ale trému mám už teď,"
Morgan pokrčil rameny. "Co bys chtěl? Je to osmifinále,"
Brook vytáhla šunkovou bagetu a zamyšleně jí rozbalovala. Ramirez si oddechl. "Ještě že to není další mrtvé zvíře,"
"Co je v tom případě šunka? To není mrtvé zvíře?"
"Vždyť víš, jak to myslím,"
"Ty jsi vegetarián, Ramirezi?"
"Je kuře zelenina?"
"Ne,"
"V tom případě nejsem,"
Ten den oběd probíhal v klidu. Dokonce i Brook byla na Ramireze milejší než obvykle, protože na něm bylo vidět, že pomalu ztrácí nervy. Fotbalový zápas ho trochu nervoval.
Bennet dorazil asi čtvrt hodiny před koncem polední pauzy.
"Měl jsem ještě nějakou práci. Celá škola žije zápasem s Elmerovou střední, tak jsem musel ještě něco zařizovat," povzdechl si a brýle si vetkl do černých vlasů. Promnul si oči a znovu si brýle nasadil na nos.
"Ani mi nemluv," povytáhl obočí Ramirez.
"Nervózní?"
"Jen krapet,"
Sparrow věděl, jak se cítí. Pokud na tom byl Ramirez jako on před zpěvem, divil se, že vůbec může jíst.
"Od kolika je vůbec ten zápas?" zeptal se najednou.
"Od tří. Hned po škole," odpověděl místo něj Bennet a ukázal na jednu ze zdí. Tam visel obrovský žlutý plakát Nelsonští mývali do toho. Hned pod kresbou obřího mývala bylo napsáno 15:00.
"Sparrowe, ty si vážně trochu mimoň, viď?" povytáhla obočí Brook a ukázala na něj bagetou. Sparrow se jen uchechtl. Poslední dobou byl DOST mimo.
"No tak, Brook, přemýšlej! Kdyby nebyl mimoň nikdy by se nerozhodl založit skupinu. Protože každý nemimoň ví, že narušení potravního řetězce školy je v podstatě sebevražda. Bez urážky, Sparrow," Morgan rozšrouboval pet lahev a napil se.
Sparrow se zahleděl do stropu. Vlastně měli pravdu. Byl to pokus o společenskou sebevraždu. Pokud by se k němu nepřidali čtyři áčka, byl by ještě hloub než kde byl předtím. A to bylo už dost hluboko.
Nastal večer před velkým zápasem. Když Sparrow dorazil do zkušebny, ostatní už tam byli. Stal se z toho takový zvyk. Každý tam přišel kdy se mu chtělo. Dveře do domu byli zamčené a hned v úterý jim dal Morgan klíče od garáže. Dostali se do zkušebny, ale dál už ne.
"Ahoj," pozdravila ho Brook zpoza bicích, když si odkládal bundu na opěradlo gauče. Tam seděl Bennet začtený do nějaké knížky a Morgan, črtající do skicáku. Ramirez seděl na schodech ke dveřím do domu, v rukou svíral Wooda a soustředěně hrál nějakou melodii.
"Nazdar," mávl na ostatní Sparrow a přešel ke knihovně. Vytáhl z nich desky s svými písničkami a posadil se na zem vedle gauče. Měl tam takové svoje místečko, kus koberce. Opřel se o roh sedačky, otevřel desky a vytáhl jeden arch papíru. Měl na ní rozepsaný text k nové písničce. Tahle se zatím jmenovala DOOMovská. První písnička, kterou nepsal pro ještě neexistující skupinu, ale pro DOOM. Bylo to příjemné, že věděl, co jeho spoluhráči zvládnou a co od nich může čekat. Nemusel se bát, že bude muset písničku přepisovat. Navíc písničku mohl probírat s ostatními.
"Jak je na tom ten text?" zeptal se Ramirez, jako by mu četl myšlenky.
"Jde to… už jen dvě sloky," Sparrow se podrbal ve vlasech a vytáhl z desek propisku. Morgan odložil skicář a natáhl se po ovladači televize.
"Co si to tam vlastně čmáráš?" zajímal se Bennet. Morgan dělal, že ho neslyší a rychle přepínal programy až se dostal k nějakému kabelovému hudebnímu pořadu. Zrovna běžel klip jedné z momentálně nejpopulárnějších skupin The Torio. Byla to skupina tří černošských zpěvaček. Sólistka Hazel a sestry Alysha a Gretchen, doprovodné hlasy, se dostaly na vrchol hudební branže díky písničce I believe, která je živým důkazem, že některé věci zvládnou zazpívat jen černoši.
Song Something se nyní držel na druhé příčce hitparád. Videoklipy měli sice The Torio tak trochu na jedno brdo, ale písničky měli vážně slušné.
"Taky bych jednou chtěl obsadit polovinu hitparády," povzdechl si zasněně Morgan.
"Jo, to si ještě chvíli počkáme," zasmál se Sparrow, aniž by vzhlédl od textu. On sám ale měl úplně stejný sen. Chtěl by se jednou probudit a zjistit, že je celebrita, uctívaná stovkami fanynek. Ale o tom se mu mohlo jenom zdát.
"Hlavně, že to jednou přijde," zasmála se Brook.
"Jó, tvojí sebedůvěru bych chtěl mít," Potom se Bennet otočil na Ramireze, který byl dneska podezřele tichý. A také podezřele bledý.
"A tady Dukovi by se zřejmě taky hodila,"
Brook povytáhla obočí a nehlasně naznačila Co??! Ramirez se na ní podíval pohledem typu Ty mlč. Mlčela, ale tvářila se pořád tak nějak pohrdlivě. Sparrowa udivovalo, jak se ti dva můžou hádat, aniž by alespoň jeden z nich promluvil.
"Tak jsem před zápasem trochu nervózní. To jsem vždycky, i když to není…" Polkl. "…postup do osmifinále,"
"Nechci vidět, jak bude vypadat před finálem,"
"Mě by spíš zajímalo, jak vypadá, když je hodně nervózní, pokud tohle je trochu,"
Ramirez odložil Wooda a povzdychl si. "Vy byste NEBYLI nervózní, kdyby váš tým šel na důležitý zápas, všichni spoléhali na vás a vy si nebyli jistí, jestli si vůbec nasadíte kopačky, natož jestli kopnete do míče?" Pátravě se rozhlédl po tvářích svých hudebních přátel.
"Můj tým jsou noviny a ty jdou na takovýhle zápas každý měsíc," pokrčila rameny Brook, "ale to je trochu jiný případ. Za pokažené noviny mě škola nezlynčuje,"
"Fakt dík, Brook. To dokáže člověka povzbudit,"
Brook se usmála. "Proto mě má tolik lidí rádo,"
Ramirez povytáhl obočí. "Leccos to vysvětluje,"
"Jsem žurnalistka, co bys ode mě čekal? Novinář musí být jako sup, jinak přijde o všechnu kořist!" ohradila se pohoršeně.
"Proč mě ta zvířecí přirovnání vždycky tak znervózní?" zamyslel se nahlas Bennet a přerušil klíčící hádku.
Sparrow se zasmál a udělal tečku za slokou. "Uděláme na oslavu našich mývalů písničku. Už to vidím.
Nelson's racoons go!
Hey, hey, go!
Hands up and follow us,
hands up and chant,
just to be heard.
Hey, hey, go, go!
Don't turn your back to playground,
you don't have to cover your eyes.
Because we are racoons!
Oh-oooou… let's go!

Improvizované písničce dal až směšně naivní melodii, která přímo volala po roztleskávačské sestavě.
"Páni…. Měl bys to sepsat, Sparrow, jednou bychom to mohli použít,"
Sparrow se uchechtl. To určitě. S takhle na kolenu udělanou písničkou se nikde nehodlal chlubit. Ale aspoň mu nedělalo problém zpívat před ostatními.
"Nevím proč, ale ta část Nemusíš se otáčet zády k hřišti a zakrývat si oči mi nijak náladu nezlepšila," řekl Ramirez. Zvedl se ze schodu, došel ke stojanu a opatrně na něj postavil Wooda. Potom klesl na gauč mezi Morgana a Benneta.
"Jsem fakt totálně na cucky. Celá škola spoléhá, že nás dovedu k vítězství,"
Brook pokrčila rameny. "Co bys čekal? Jsi kapitán. Frontman týmu,"
Ramirez si znovu povzdychl. "Je to složitější než bych si přál,"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám design?

Ano
Ne
Ujde

Komentáře

1 Alcielle Alcielle | 11. března 2011 v 20:19 | Reagovat

Hmm...už se nemůžu dočkat toho zápasu. Jsem hrozně zvědavá :) Líbí se mi to jejich škádlení...vrau, to je tak divný slovo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama