One Piece - recenze

18. února 2011 v 22:35 | Dyamirity |  Anime
~Tadá! Jelikož chci dokázat, že nejsem jen yaoi hltající otaku, přináším vám vlastnoričně sesmolenou recenzi na jedno z mých nejoblíbenějších anime, One piece. Enjoy!~

Název: One Piece
Autor: Eiichiro Oda
Status: Ongoing, v tuhle chvíli víc než 60 volume, epizod spoooustu
Hodnocení: 10/10, jedno z mých TOP anime

Jak už řekla Gira, One Piece je přesně "to anime s těma divnýma srandovníma příšerama". Spoustu lidí kresba určitě odradí, ale One Piece prostě není jedno z nejnovějších anime. Koho neodradí kresba, toho možná zastraší neuvěřitelný rozsah.
Ale nesmíte se leknout, protože pod maskou trošku naivní šílenosti se skrývá... ehm... šílená komedie, kde sice na bishe jako takového nenarazíte, zato nebudete mít problém si zamatovat jednotlivé hrdiny.
Pokud chcete pokračovat a ponořit se do světa pirátů, jak je svět ještě neviděl, rozklikněte celý článek.


One Piece je anime podle stejnojmenné mangy od Eiichira Ody. jak už jsem řekla, jak manga, tak anime je neuvěřitelně dlouhé a ani takový Naruto si s ním nezavdá.
Ale teď k samotnému ději.

Před dvaceti lety byl popraven nejslavnější z pirátů, kapitán Gol D. Roger. Tradovalo se o něm, že nashromáždil největší poklad světa a někde ho těsně před svou smrtí ukryl. Na své vlastní popravě promluvil k přihlížejícímu davu a vyzval jej, aby se vydal hledat onen kolosální poklad. V tom okamžiku začalo skutečné šílenství. Desítky mužů vyjely na moře a hledaly legendární poklad. One Piece.
Dvacet let po popravě se přenášíme na výletní loď, na níž se nedělá nic jiného, než že si tam zazobaní zbohatlíci prolévají hrdlem drahé víno a pokoušejí se trhnout rekord o nejotřepanější kompliment krásné dámě.
Hlídka na lodi se nudí. Není divu, moře není dálnice a jen tak někdo se kolem neplaví. Vlastně plaví, a to malý sud, který slibuje nějaké to víno pro strážné. Podaří se jim sud vylovit, ale v tom okamžiku se ukáže, že kromě něj se poblíž plaví ještě někdo.
Pirátská loď se srdcem na plachtě s kapitánem... pardon... kapitánkou Alvidou Železnou palicí za kormidlem. Kapitánka Alvida je velice nekompromisní... korpulentní dáma, z níž má její vlastní posádka hrůzu a zvláště pak Coby, jakýsi její otrok.
Právě pirátská posádka této lodi přepadne loď výletní a dá se do jejího rabování. Někteří z jejích členů narazí i na inkriminovaný sud a pokusí se ho otevřít. Dříve než ho však otevřít stihnout, sud se rozletí na kusy a z něj vyskočí... Luffy!Monkey D. Luffy byl kdysi normální dítě, které se jako všechny děti chtěli stát pirátem. Znal se dokonce s jedním pirátským kapitánem, jistým Shanksem. Ale když byl malý, odmítl ho Shanks vzít do své posádky a tak Luffy z trucu snědl jakési podivné ovoce ze Shanksovi kořisti.
To by to ovšem nebylo anime, kdyby to ovoce nebylo ovocem podezřelým. Co podezřelým, přímo ďábelským!
Ďáblovo ovoce je druhem jídla, které byste si jako zákusek nedali. Po jeho požití totiž člověk získává zvláštní schopnosti, ale už nikdy nesmí vstoupit do moře. Luffy osobně sní Ďáblovo ovoce s názvem Gomu Gomu, které může napovědět... ano, chvíle napětí... že mu dá schopnost natahovat se, prodlužovat atakdál. Pokud jste viděli Fantastickou čtyřku, víte, jak to myslím.
Každopádně už má Luffy utrum s plaváním, protože ve vodě není schopen pohybu a kdykoliv je do vody, například (napříííklaaad....) skopnut, musí být vyloven druhou osobou, protože sám se z ní nedostane.
A právě Luffy má jeden velký sen. Stát se králem pirátů a najít One Piece, legendární poklad Gol D. Rogera. Ale jedno po druhém. Nejdřív má v plánu sehnat si loď a posádku, protože sám na sudu svět nedobije.
Sehnat posádku mu netrvá ani tak dlouho, jak jsme očekávali. Prvním přírůstkem je Roronoa Zoro (Tady odbočím. Zorovo jméno je paskvileno na všemožná Zorra a Zola, ale je to prostě Zoro, jedno R, Roronoa, bez h na konci. Tečka. Dyamirity řekla.), šermíře a lovce pirátů. Zorovým snem je stát se největším šermířem světa, protože to slíbil své mrtvé kamarádce z dětství.
Dále tu máme Nami, navigátorku a zlodějku s temnou minulostí, kterou tady spoilerovat nebudu. Jejím snem je zakreslit do map celý svět. Stále má sklony ke zradě, ale pro Luffyho je jedna z posádky a tím pádem kamarádka (V originále je používáno slovo Nakama, což by se dalo přeložit spíše jako kámoška.)
Následuje Usopp, nosáč celé posádky. Pinnociovi se nepodobá jen tak náhodou. Lže jako když tiskne, vymýšlí si pohádky a jiné věci, které jsou morálním kodexem zakázány. Je to asi nejménně bojově založený člen posádky, protože se řídí heslem Kdo uteče vyhraje. Jedna z mála věcí, ve kterých je opravdu dobrý je střelba. Jeho snem je stát se odvážným válečníkem moře.
Základní pětici uzavírá Sanji, kuchař z mořské restaurace, který jako malé dítě málem zemřel hlady a od té doby si ze všeho nejvíce váží právě jídla a vlastních rukou, takže bojuje jen nohami. Je to ten typ, který sparkluje a hází srdíčka po každé sukni, ale věrný zůstává Nami. Jeho snem je najít All Blue, legendární oceán, kde jsou ryby ze všech čtyř oceánů.
To samozřejmě není celá posádka, stále se nám rozrůstá, ale i já musím jít někdy spát a tenhle článek by neměl překročit pět normostran (pak je totiž dokázáno, že i nejhorlivější čtenáři usínají).
Jak mají hrdinové ve zvyku, nadělá si samozřejmě i spoustu nepřátel všeho druhu. Jak mezi ostatními piráty, tak mezi mariňáky, jakousi mořskou policií. Když to vezmu kolem a kolem, je jen málo lidí, kteří se posádku Slamáka Luffyho nepokouší zabít, popřípadě rovnou sežrat.
Ale shrňme si anime samotné. Je to anime na dlouhý pochod, kde má každý charakter svou minulost, svůj cíl a své sny. Ano, je to anime, kde má hlavní hrdina super duper cíl, ale cíl stát se králem pirátů se mi zdá lepší, než se stát Hokagem nebo všechny chránit. Popřípadě vyčistit svět od všech zločinců.
Jak už jsem řekla, na kresbu si musíte chvíli zvykat, nečekejte tady žádné hluboké depresivní zamyšlení ani romantické scény. Myslím, že nejblíže romantice se dostáváme dvěma pověstnými ALMOST KISSy mezi Zorem a Sanjim.
Čekejte ale spoustu soubojů, WTF výrazy a naprosté šílenosti, spoustu klasického jídla ve formě kusu masa na dokonale rovné kosti, pití chlastu rovnou ze sudů, ženské anatomie podobné včele atakdál. Navíc tam proplouvá a prolétává spousta super zvířat, jako například můj oblíbený šnečí telefon. Anebo žirafky na wallpaperech =D
Tohle anime si zamilujete, tedy pokud neujíždíte na shoujo cajdácích typu Mermaid melody nebo na depresivních kouscích, kde jsou za celou dobu dvě černě oděné postavy dumající nad prchlavostí života.
Tahle recenze už je strašně dlouhá, ale pořád jsem sem nenapsala všechno, co jsem chtěla. Ještě mě čeká korektura, abych nezveřejnila bludy typu Strážkině nebo Býlá kriztalická látka (Ano, v naší třídě už obě tato hesla padla...)
Co ještě víc říct? One Piece je hrdinská šílenost, kde nechybí drsňácké scény typu Jsem sice rozmlácený na kaši, ale mým kámošům ubližovat nebudeš. Jinak ještě pár poznámek:
Luffy je další hlavní postavou, kterého dabuje ženská herečka navzdory jeho klukovosti.
Usoppa mluví seiyu Inuyashy.
Jedním z členů posádky je kostra.
Dalším členem posádky je muž se jménem Franky.
(Abyste rozumněli, jedna z mých milovaných postav, na jejiž tvorbu jsem vážně pyšná je Frankie Ace Hawkeye, kostlivec. Nějakou povídku s ním v hlavní roli sem časem určitě přidám)
Z One Piece pochází můj nejoblíbenější yaoi pairing, ZoSan.
Anime vhodné pro stvoření s úchylkou na piráty, mezi něž patřím i já.
Doufám, že se líbilo. Na závěr ještě jeden z openingů, můj osobně nejoblíbenější.

Dyamirity, ospalá a s bolavými zády...
POZOR! Tohle anime patří k těm, kde se muži nestydí PLAKAT!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se vám design?

Ano
Ne
Ujde

Komentáře

1 Alcielle Storm Alcielle Storm | 21. února 2011 v 17:41 | Reagovat

Dobře, dočetla jsem a ani mi to tak dlouhé nepřišlo. Já...to neviděla. Slyšela jsem o tom a zapisuji do seznamu: "po maturitě to stoprocentně zkouknu" Ten seznam už ale čítá...moment...pět stran A4 normovaného písma (či čehožeto) takže...uvidíme XD

2 lanthara lanthara | 30. září 2011 v 0:27 | Reagovat

[1]: hohoho tak si One Piece posuň navrch protože todle anime je naprosto úchvatný a manga taky
animace stoupající kvality (narozdíl třeba od Naruta) a fillery no jsou tam ale osoba která nečetla mangu je asi stejně nepozná (narozdíl od Bleache i když v Shippudenu dali slovu filler zcela nový rozměr takže Bleach je na tom ještě JAKŠ TAKŠ dobře)
zkrátka všichni jděte do One Piece XD

3 Dyamirity Dyamirity | 30. září 2011 v 12:58 | Reagovat

[2]: One Piece, One Piece! =D
Konečně někdo, kdo to viděl a líbilo se mu to! =D Je to až zarážející, jak málo milovníků One Piecu je v českých luzích a hájích =)

4 Pilika Michiyo Pilika Michiyo | Web | 22. ledna 2012 v 0:25 | Reagovat

U One Piece jsem se dostala už docela daleko (cca 420 dílů) a dost s divím, že mi to nedělalo vůbec žádný problémy :D OP je určitě moje nejoblíbenější anime, ZoSan je klasika a jestli tě to potěší, tak tahle recenze (až na zkomolení Shanksova jména) je absolutně SUUPER :D

5 Dyamirity Dyamirity | 27. ledna 2012 v 12:04 | Reagovat

[4]: Jéžiš, toho jsem si vůbec nevšimla =D =D Jdu to opravit =D
A jinak moc díky, psala jsem ji s láskou =3

6 FantasyAria FantasyAria | 14. května 2017 v 18:58 | Reagovat

One Piece!Pro mě osobně nejlepší a nejoblíbenější anime, co jsem kdy viděla!Právě jsem ho před pár dny(ok před dost více dnů)dodívala, a teď už jen vždycky čekám na nové přeložené epizody, přece jen je to ongoing a já jsem na tomhle anime závislá, takže....ty dny čekání mě zabíjejí, ale jakmile si pustím díl hned jsem v pohodě.Dávám 1 za článek o One Piece.
PS:Jsem ráda, že jsem narazila na někoho, kdo je stejně zažraný do OP jako já:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama