In memoriam a.k.a. Ó, já jsem zemřel/a!

9. ledna 2011 v 16:48 | Dyamirity |  SHI-team zajímavosti
~Ok, předem vás chci varovat, že tohle nebude nějaká okecávka na téma Co si myslím, že přijde po smrti. Abych se přiznala, jsem zarytá ateistka a po smrti asi přijde jen zdepkařená nicota. Ale tenhle článek je o něčem jiném.

Pokud jste na mém blogu poprvé, zveřejňuju zde komix se jménem SHI-team (od toho název mého blogu), který se točí v podstatě jenom kolem smrti. A jelikož ten systém "posmrtného života" není zrovna jednoduchý, pokusím se ho po lopatě vysvětlit a využiju k tomu rovnou i téma týdne. Byla bych RÁDA, kdyby to takhle fungovalo. Byla bych MOC RÁDA, kdyby to takhle po smrti vypadalo. Ale asi nevypadá. No, smůla.~

kvík
(Krysí smrť ze série Úžasná Zeměplocha)

Abych vás trošku přiblížila. SHI-team je o shinigami, čili bozích smrti. Ale každý shinigami kdysi žil. A k tomu být shinigamim vede dlouhá cesta.
Předem vás upozorňuju, že jakékoliv komentáře na téma Blbost, Co to má společného s tématem týdne atd. ODPOVÍDÁM, ale nebudu se omezovat na česká a slušná slova. Tohle celé je součást docela propracovaného několikaletého projektu, takže se dřív zamyslete, než si na mě otevřete zobák.
Užijte si to =DReálný svět
~Je tam nuda, spousta lidí, smog a lidská blbost. Rozkošné.~
Reálný svět můžete znát i ze své zkušenosti. Žijete totiž v něm. Naše planeta, vesmír, Mléčná dráha i přilehlé galaxie, to je všechno Reálný svět. Reál je vázán základními fyzikálními zákony, jako například gravitace. Velice nudná podívaná. Lidé Reál pomalu, ale jistě likvidují.

Přechod
~Zkusí si někdo rádoby vtípek na Přechod pro chodce, nebo má své zuby doopravdy rád?~
Tohle je ta ne moc příjemná část. Abyste se dostali na Přechod, musíte totiž ZEMŘÍT. A to se většina lidí zdá za výlet na toto místo vcelku vysoká cena. 
Na Přechodu hlídá jeden z shinigami. V současné době je to Orosuwa Watashimori, který si s mrtvými nebere moc servítek. Žádné "Víte, nechci vás znepokojovat, ale zemřel jste," Jeho stylem jsou spíš hlášky: "Vzpomínáte na tu banální operaci, o které vám doktoři tvrdili, že nevyjde v jednom z milionu případů? Gratuluji, jste ten miliontý"
Z Přechodu se můžete dostat na dvě místa Na druhou stranu, nebo do Kurogaie.

Na druhé straně
~Je to jako Reálný svět, jenom už se netrápíte tou otázkou, co přijde po smrti.~
Ano, a jsme Na druhé straně. Na druhou stranu jde většina obyvatelstva. A co Druhá strana vlastně je? Je to něco jako posmrtný ekvivalent Reálu. Nic zvláštního.

Kurogai
~Čekáte, čekáte a čekáte~
Pokud jste se dostali do Kurogaie, gratuluji. Máte totiž předpoklady k tomu, stát se shinigamim. Kurogai je jakási čekárna. Čekáte, kdy přijde povolání do Shigaie, města shinigami. Někdo dostane povolání hned, někdo čeká léta a někdo... někdo ho nedostane nikdy.
Ale jak se dostat do Kurogaie, místo, abyste pokračovali Na druhou stranu? Má to několik podmínek:
  1. Musíte prodělat tzv. sousei, čili předčasnou smrt. Každý člověk má daný svůj čas, své roky. Pokud zemřete před jejich vypršením, máte právo na kompenzaci ve formě možnosti stát se shinigamim. (Takže vraždy, smrtelné nehody, pokažené operace, sebevraždy (Častá chyba: Pokud spácháte sebevraždu, nestanete se zatracenou duší. Prostě pokračujete dál), smrtelné nemoci v mládí...)
  2. Musíte být schopni překonat limity obyčejného světa. Pakliže si NEUMÍTE PŘEDSTAVIT, že zabijete něco, co má osm metrů, dvě hlavy a zubů víc, než celá berlínská zoo, nemůžete se stát shinigami.
  3. Poslední podmínkou je alespoň základní vzdělání v oboru Spravedlnost. Musíte VĚDĚT, že zabít jiného člověka je špatné. Problém je v tom, že to nemusíte dělat.
Shigai
~Wooohooo!~
Poslední krok, pokud se chcete stát shinigamim. Pokud vám do Kurogaie přijde povolání, máte to vlastně v kapse. Už vám stačí jen vystudovat Shinigamijskou akademii a budete zařazeni do jedné z jednotek Shigaie: Algy, Bety, Gamy, Delty nebo Omikronu.
V Shiagii se můžete vypracovat do různých postů. Základní hierarchie vypadá zhruba takhle:

Hlavní velitel (1x)
Velitel (5x)
Kapitán (10x)
Vícekapitán (10x)
Člen (n...)

Základním úkolem shinigami je chránit lidské bytosti v Reálu a zabíjet démony, kdetré se do Reálu derou Zezdola.

Dole a.k.a. Dno světa a.k.a Underwold a.k.a. Hnízdo démonů
~Místo, kam byste na dovolenou nejeli...~
Jak už název napovídá, jedná se o ekvivalent pekla. Místo, kde se rodí a žijí démoni. V hranici mezi Reálem a Hnízdem démonů je neustále spousta trhlin, jimiž můžou démoni pronikat do Reálného světa, kde útočí na živé bytosti a jejich duše.
Hnízdo démonů má pět části.
Sever - Ledové pláně
Jih - Rudé písky
Západ - Panoptikální lesy
Východ - Zeměmoří
Střed - Altercity
Démoni mají tu nepříjemnou vlastnost, že pokud sežerou nějakou duši nebo shinigamiho, přejde na ně automaticky jejich síla. Podle jejich energie se démoni třídí do několika skupin: C, B, A, S, X a L. <- seřazeno od nejslabších po nejsilnější.

Každý, kdo jednou zemře, získá ještě jednu šanci na život. Buď na Druhé straně nebo v Shigaii. Ale podruhé nikdo zemřít nemůže. Proto buďte opatrni na své nynější životy, ať si alespoň tu jednu smrt pořádně užijete.
A netruchlete předem, on bude někdo truchlit potom =D

Dyamirity~
Vše v tomto článku je mojí vlastní tvorby. Pokud se vám to nelíbí, můžete si... no však vy víte.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám SHI-team?

Ano
Ne
Ještě nevím =D

Komentáře

1 Bleach Bleach | 9. ledna 2011 v 18:14 | Reagovat

Páči sa mi, ako si to tu zosumarizovala :D Ináč aj ja som ateistka, ale aj tak by som ten tvoj posmrtný svet nechcela... príliš veľká pravdepodobnosť zožratia démonom... a ani kresťanský večný život by som nechcela... bola by to nuda... nakoniec je tá ničota možno najlepšie riešenie...

2 daarkrai daarkrai | 9. ledna 2011 v 19:46 | Reagovat

Byla by celkem mizérie, kdyby se někdo těšil, jakej bude mít po smrti klídek a místo toho se dostal na Druhou stranu a byl by v podstatě tam kde předtím -.- Snad se tam nedostanu :D Skvěle vymyšlené a ještě líp napsané ^^

3 Maki Maki | Web | 25. ledna 2011 v 14:39 | Reagovat

a můžu se po smrti stát démonem?

4 Dyamirity Dyamirity | Web | 25. ledna 2011 v 14:59 | Reagovat

[3]: Nie, bohužel, Maki. Ale můžeš být hodně zlý shinigami, to vyjde skoro na stejno... nebo hodně zlý člověk.

5 Maki Maki | Web | 26. ledna 2011 v 16:59 | Reagovat

T_T škoda. já to nějak přežiju.. a jstli ne, tak ze mě bude hodně zlý shinigami xDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama