Dospělé oddělení knihovny! Jáj!

10. prosince 2010 v 20:52 | Dyamirity |  Moje výšplechty
~...a taky Aqua Timez a nové minialbum SCANDALU!~
šachy
Ano, vážně je tomu tak! Konečně jsem se dokopala a přehlásila se z dětské knihovny do dospělé. Jenom registrace trvala asi půl hodiny. Rozhovor s knihovnicí vypadal zhruba takhle:
"No, já bych se chtěla přehlásit z dětského oddělení na dospělé... ale tam už jsem platila registraci šedesát korun a tady mám stvrzenku... tady je potvrzení o studiu, že fakt studuju na gymplu... tady máte občanku... tady těch zbylých čtyřicet korun... a ještě starou průkazku..."
No prostě sranda. Ale nakonec mi knihovnice do ruky vrazila kartičku (naprosto vařící z tý laminátovačky...) a já si mohla jít vybírat.
Jistě, v dospělé knihovně už jsem párkrát (načerno) byla, ale teď jsem si mohla půjčit cokoliv a bez svolení knihovnice z dětskýho. I když ta mi napsala svolení i na Pána much a z toho jsem měla trauma. Když jsem ale vešla mezi ty regály knížek, které oproti dětskému oddělení nezářily tolika barva a byly taky mnohem tlustší.
Připadala jsem si jako holčička, která je poprvé ve škole. Ty autory jsem neznala a oproti dětské knihovně, kterou jsem znala jako své boty jsem nevěděla, kde co je. Potřebovala jsem nějakou berličku, tak jsem prosvištěla do oddělení cizích jazyků a vyrvala odtamtud japonsko-český slovník, který jsem si odtamtud už půjčovala. A pak začala šmejdit.
Původně jsem měla v plánu si půjčit Lovecrafta, ale když jsem brala svazek jeho povídek do ruky, vzpomněla jsem si na Pána much, Bathory, Uzumaki a jiné chuťovky, po kterých se mi VÁŽNĚ špatně spalo. (Dobře, Bathory zase tolik ne, ale i tak... je to úžasnej film, ale jak zastřelili Lucku, to si to u mě solidně podělali...) Tak jsem Lovecrafta odložila a šmejdila dál. Narazila jsem na Tolkiena a měl tam pěknou řádku knížek, tak se jim taky časem podívám na zoubek. Ale dneska jsem si kromě slovníku, který jsem s sebou vláčela knihovnou jako plyšového medvídka odnesla domů už jenom jednu knížku. Zeměplochu, do které se chci oficiálně pustit. Už jsem zkoušela Pyramidy, ale do těch jsem se nějak nezačetla. Jak jsem tak stála u toho regálu, nevěděla jsem jakou si vybrat. A tak jsem prostě musela napsat Hate, kterou by mi doporučila. Z prvních tří neměli ani jednu, tak jsem si vybrala až z druhé SMSky a to Zalsanou poštu.
Vlastně ne, domů jsem si nesla ještě jednu knížku. Máme totiž v knihovně jednou za čas výprodej starých, vyřazených knížek. Teď už tam běží nějakou dobu, ale přidali nové knížky. Zaujala mě spousta barevných knížek z Karavany, které tam minule nebyly a pod nima... jsem našla Dvacet tisíc metrů pod mořem od Verna. Starou odrbanou, ale naprosto dokonalou verzi. 
Verneovky jsem nikdy nemusela, ale Dvacet tisíc mil pod mořem nemáme a tahle byla tak... dokonalá. Všechny ty nový výtisky jsou takový moc nový a nehodí se k tomu příběhu. Ale tahle odrbanina... no úžasná! Když jsem jí poprvé vzala do ruky, málem se mi rozsypala mezi prsty. Ale hlavně... ty ilustrace! Má naprosto božský ilustrace.
Tak jsem jí odtamtud zachránila za symbolickou cenu pěti korun.

Dneska jsem se zase jednou dala do prohledávání spodin internetu a hledala nové písničky od Aqua Timez a SCANDALu. Od AT jsem stáhla asi pět písniček (kvůli tomu jsem si zakládala účet na aimini), protože jsem na ně dostala strašnou chuť po rozhovoru s Hate o kapelách (zase jednou...). A potom mi spadla čelist na zem, protože na wikině jsem objevila Ameriku. SCANDAL totiž vydal nový minialbum. Takou dobu se chlubím, že od nich mám všechny songy a teď objevím sedm (respektive šest, jedna ta písnička je tam cover) nových songů. A to minialbum vyšlo už v polovině listopadu! Jaktože jsem o tom nevěděla?!
Naštěstí jsem to všechno stahovala přes Mozillu, takže se mi to stáhlo ještě dneska. Počítač mě mile překvapil, když mi to album stáhl v čase 45 minut.
♥Miluju Aquíky! Když jsem slyšela písničku Kira Kira, málem jsem dostala záchvat. Fajt jsou úžasný. Sice mají dost písiček dost podobných, ale pak se objeví takové poklady jako Isshun no chiri♥ nebo Alones♥ A teď mě nechají vykrvácet z One a Kira Kira.
O SCANDALu pomlčím. Ty taky zbožňuju, ale u těch jsem se alespoň nezamilovala do bicáka (možná je to proto, že ve SCANDALu jsou jenom holky).
Ale Tasshi je prostě... mhmm! Nevím, proč ho tak zbožňuju. Teprve nedávno jsem zjistila, který to z nich je. I bicáci existují lepší (Ano, myslím jeho, Hate). Ale je prostě... nevím jak to říct. You know...
Přiště až se zase rozepíšu o knížkách a hudbě, prosím, zastavte mě!
Dyamirity~

P.S.: Stejně vám ho sem dám. Fotka sice nic moc, ale... stejně ~^.^~
TASSHI♥ 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám "deníkové" články?

Ano
Ne
Čtu jen komix

Komentáře

1 Maki Maki | Web | 10. prosince 2010 v 21:59 | Reagovat

Ještě 4 měsíce a 9 dní a můžu se taky přihlásit do dospělé! Ach jak já se těším :DDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama