Recenze Yokubou no Shizuku

21. listopadu 2010 v 17:40 | Dyamirity |  Yaoi
~Gira: "A proč se ti ta manga tak hnusí?"
Dyamirity: "Chapadýlka..."~

Na tuhle mangu jsem narazila, když jsem byla ještě světem a nechutnými yaoi mangami neotlučená, shounen-ai hltající yaoistka-začátečník. Mangy jsem si hledala na yaoi.cz, kde polovina recenzí vypadá: "Jelikož mám fetiš na kravaťáky, rozhodla jsem se přečíst Blablabla z kancelářského prostředí..." YnS byla jiná. Recenze na yaoi.cz mě neodradila, i když se slovo chapadýlka nacházelo už tam. A tak jsem YnS zadala do googlu a s optimismem dívenky, jejíž nejtvrdší manga bylo Gravitation, jsem se vrhla do spárů tohohle kousku.

POZOR! TENTO ČLÁNEK MŮŽE OBSAHOVAT NEVHODNÝ MATERIÁL SE ZAMĚŘENÍM NA YAOI A JINÉ SPOLEČENSKY NEDISKUTOVATELNÉ ZÁLEŽITOSTI! TOHLE VAROVÁNÍ FAKT BERTE VÁŽNĚ!

Název: Yokubou no Shizuku
Alternativní název: Droplets of Desire
Autorka (?): Higashino Yuu
Status: 1 volume, 8 chapterů
Hodnocení: mít panoptikální sekci, skončí na 100% tamHlavní hrdina... no... tedy... chci říct... hlavní uke se jmenuje Aihara Yuzuru. Je ve škole nový, pořád okolo sebe hází nevinné blushe a vypadá, že neumí do pěti napočítat.
Shoda náhod (a také pořádná rána do hlavy) ho zavede do školní ošetřovny. (Kdybych tuhle mangu četla dnes, asi bych zpozorněla, protože každá yaoistka ví, že najvětší zlo se neschovává ani v temných hvozdech, ani pod mosty, či v kanálech, ale na ošetřovnách japonských středních škol.)  Aniž by cokoliv tušil, vtrhne rovnou doprostřed scény, kterou by si nikdy nepřál vidět. Načape totiž školního doktora, semeistického
Kokuya a jakéhosi Studentíka, a to v plné jízdě.
Normální člověk by se otočil na podpatku a s ječením, popřípadě krvácením z nosu, by vzal nohy na ramena.
Yuzuru ovšem jen kulí oči a couvá ke zdi. Kokuya je brzy hotov, odloží si Studentíka (-_-) a jde se věnovat (...) Yuzuruovi. Ten se naštěstí z tranzu vzpamatuje dřív, než Kokuya stihne cokoliv udělat (Fajn, uznávám, že otlapat ho stihl) a doslova a dopísmene zdrhne. Před ošetřovnou vrazí do svého Kámoše a dozvídá se od něj, co je zrůda z ošetřovny zač a že ho celá škola považuje za jakousi hvězdu (a proto mu pořád lezou do zadku).
Fajn, do tohohle okamžiku to ještě vypadalo jako klasická školní manga. Můj počáteční šok byl utišen a já si říkala, že to možná nebude tak hrozné. Úsměv mě však přešel v okamžiku, kdy se objevila první mrtvola. Nahá mrtvola přivázaná provazy ke stromu na školních pozemcích. Nahá mrtvola Studentíka s kterým si to Kokuya rozdával na ošetřovně.
Yuzuru je zděšen. Kokuyo ho navíc začíná pronásledovat. Naráží na něj na každém rohu, pořád se za ním vláčí do tříd a jednou se zjeví i něho doma. ne ovšem jako obyčejná návštěva dveřmi. Prostě se zničehonic objeví u Yuzurua (Fuj, to se ale blbě skloňuje) v pokoji. Po krátkém dialogu na téma: Já tě nechci zabít Yuzuru přestává odporovat (No určitě bych mu po tom všem jednu nenakopala... však vy víte kam) a Kokuyo... no tak, nechtějte abych to psala a domyslete si to.
Další scénu, která stojí za zmíňku, jsem si pracovně nazvala Červíci. Na Yuzurua si počkají nějací dva jelimánci a šikanují ho (jak, to si přesně nepamatuju). Jen vím, že to bylo v koupelně. Když po tom odchází, ten, který to vymyslel potká Kokuyu a ten se v nějaké souvislosti zmíní o Červících. Ještě ten den odváží Šikanátora do nemocnice, protože se mu v tváři červíci zabydleli. (O_o) Takže druhá mrtvola. Třetí se obejvuje ještě ten den. Je jí Kámoš Yuzurua, který se ho v nějaké kůlničce pokusí zabít. Kokuyo je naštětí nablízku a na velkých černých křídlech (nekecám) ho přiletí zachránit. Tady už by nám mělo být jasné, že Kokuyo NENÍ obyčejný člověk.
A tohle je jen první příběh. Ten zbytek už mi nějak splývá v hromadu mrtvol, litry krve, stohy poletujících černých peříček, další litry krve, nějaké démony. Jen jednu scénu si pamatujidodnes naprosto živě.
Chapadélka.
Nekecám, chapadélka. Neptejte se mě, v jakém kontextu tam figurovala, ale řekněme, že jsem se dlouho potom nemohla ani PODÍVAT na nic, co mi připomínalo chapadélka.
To bude zhruba vše. Tuhle mangu nedoporučuju, pokud máte slabší žaludek, protože mangaka se s námi zrovna nepáře. Cenzura tam sice je, ne však taková, jakou bych si přála. Například Chapadélkovou scénu bych vycenzurovala sakumprásk celou. Tuhle recenzi jsem sem dala jen abych ukázala, že všechny yaoi mangy nejsou jen takové poklady jako třeba Koisuru Boukun, No color nebo Bukiyou na silent. Ale o těch až později. Sečteno podtrženo: Pokud si chcete mezi oblíbenými jídly udržet špagety, téhle chapadélkovité manze se vyhněte. Pokud milujete krev, roztrhaná těla a zvířecí démony coby seme, enjoy it.

~Dyamirity~ 
P.S.: Tohle je už druhá recenze, kterou jsem dnes napsala, ale tu první jsem si omylem zavřela. To mě teda nas*alo, se s tím dělám takou dobu  pak si to zavřu. No nic. Jinak další kapitola SHI-teamu bude buď ještě dneska nebo zítra. Omlouvám se.    
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám SHI-team?

Ano
Ne
Ještě nevím =D

Komentáře

1 Nosferatu Psiren, blahé paměti Nosferatu Psiren, blahé paměti | E-mail | Web | 22. listopadu 2010 v 15:53 | Reagovat

chapadélka, ooo... xD

2 daarkrai daarkrai | 22. listopadu 2010 v 21:50 | Reagovat

Teda, zní to extra nechutně...což znamená že to musím vidět :D Ale máš pravdu, ten uke doopravdy vypadá že ani neví kde má hlavu a kde pr***...ale seme, hmm :) Ale zrovna chapadýlka, ty teda nikdy nebyly moje nejoblíbenější :D

3 Alcielle Storm Alcielle Storm | Web | 23. listopadu 2010 v 18:14 | Reagovat

Nechutné? Chapadélka? Něco co by se hodilo do Panoptika (Obludária)? Ale...to se mi zrovna hodí >.<....
Jinak recenze, je dokonalá. Opravdu úžasná :)

4 lanthara lanthara | 29. září 2011 v 23:45 | Reagovat

no tohle mě upoutalo tak jsem se na to samozřejmě okamžitě podívala
nevim jestli je to tím, že už jsem yaoi viděla tolik nebo jednoduše mou náturou ale vůbec mi to nevadilo XD
co se chapadýlek týče... viděla jsem horší, po těch čtyřech letech u tohohle spíš mučí když je jetá kresba než nějaké chobotničky případně jiná zvířata či předměty
jinak Koisuru Boukun miluju takže nejedu jen v úplných zvrhlostech XD
ale stejně na mangy Sakuragy Mei podle mě ani KB nemá XD

5 Dyamirity Dyamirity | 30. září 2011 v 12:55 | Reagovat

[4]: Tak já YnS četla někdy... při začátcích, tak si pořád nesu následky =D
Na ty mangy se mrknu i když nevím, nevím... na Koisuro má jen máloco =D

6 lanthara lanthara | 30. září 2011 v 15:19 | Reagovat

[5]: já vím Koisuru je strašně jak to říct... sympatické? ne něco víc prostě si to člověk strašně snadno zamiluje ty postavy sou úžasný XD
ale opravdu doporučuju se mrknout hlavně na warui serii a jestli máš ráda ukeho typu senpai tak se ti asi bude zamlouvat Yukimura XD a víš co já ti dám sem odkaz a ty se rozhodni XD
http://www.mangafox.com/search/artist/SAKURAGA%20Mei/
ha bacha Kuona si zamlouvám já XD

7 Dyamirity Dyamirity | 30. září 2011 v 15:33 | Reagovat

[6]: Omrknu to =D
Dobrých yaoi není nikdy dost ♥ Dík za tip =D

8 lanthara lanthara | 30. září 2011 v 23:28 | Reagovat

[7]: amen, není zač ;D

9 Mizu Mizu | E-mail | Web | 15. července 2012 v 22:51 | Reagovat

Hej kde se to dá najít celý? Ale chapadýlka sou boží,ale ty červíci to bych  nechtěla zažít

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama