Recenze Koisuru Boukun (The tyrant who fell in love)

12. listopadu 2010 v 19:20 | Dyamirity |  Yaoi
~K ruce si dejte krabici papírových kapesníčků, trochu vody a jídla a můžete se na tuhle mangu vrhnout. Kapesníčky se vám budou hodit při zastavování nosebleedů, jídlo a pití zase na přečkání celé mangy;protože od Koisuru Boukuna se jen tak neodtrhnete~

Název: Koisuru Boukun
Alternativní název: The tyrant who fell in love,  Tyran, který se zamiloval
Autor: Takanaga Hinako
Status: 7 volume, ongoing
Hodnocení: 10/10

3046_6_OLWMY_the-tyrant-02_004.jpg image by colmenaresreina

Souichi Tatsumi. Dlouhé světlé vlasy, brýle, dva mladší sourozenci, muž.
Tetsuhiro Morinaga. Tmavé vlasy, vysoká postava, chodí s Tatsumim do školy, muž.
Tetsuhiro Morinaga je zamilovaný do Souichi Tatsumiho.
Souichi Tatsumi nenávidí gaye.

Morinaga už přes pět let miluje svého senpaie. Tatsumi to nebere na vědomí, i když o tom už víc jak rok ví. Větší starosti mu dělá jeho mladší bratr, který studuje v Americe a žije tam... se svým přítelem. Poslední kapkou do poháru Tatsumiho trpělivosti je živý přenos žádosti o ruku, kterou vyslechne přes telefon.
Aby Morinaga Tatsumimu zabránil likvidaci celé Ameriky a přilehlých kontinentů, přemluví ho pouze na pořádnou ožíračku. Tatsumi přijímá.
Nechlastají ani moc dlouho, když jim dojde pivo (a pravděpodobně i všechen ostatní alkohol) a Morinagovi nezbyde nic jiného, než jít chlast dokoupit. Tatsumi mzitím šmejdí po jeho bytě a hledá nějakou ulitou láhev. Tatsumi obrátí Morinagův byt naruby, až se dostane k jedné skřiňce v jejíchž útrobách objeví malou láhev (asi???) vína. Obrací jí do sebe na ex.
V tuhle chvíli bych se vrátila k jedné dost důležité scéně, kdy Morinaga chlastá v gay baru (...) společně se svým kamarádem,ehe... no... jaksetokrucijmenoval... budeme mu říkat jen Kamarád, co říkáte?
Takže chlastá se svým též teplým Kamarádem a utápí se v sebelítosti. Kamarád má ovšem zlaté srdce a rozhodne se Morinagovi pomoci. Odvede ho do šaten a předá mu "Dárek z čiré laskavosti". Dárek z čiré lakavosti je ve skutečnosti láhev jakéhosi alkoholu s afrodiziaky, která by rozehřála i podchlazeného tučňáka-impotenta. Morinaga jí po dlouhých dohadech přijímá a jelikož jí nemá to srdce vyhodit, ale ani se nechystá jí někdy použít, šoupne jí co nejhloub do jakési skříňky.
Jak už si bystřejší z vás asi domysleli, Tatsumi nevyzunkl nic jiného než inkriminovanou láhev drogami přetékajícího chlastu. Morinaga se vrací a s hrůzou zjišťuje, co se stalo. Naštěstí se zdá, že drogy na Tatsumiho nijak neúčinkují. To si všichni myslí až do okamžiku, kdy se Tatsumi v noci budí s "podivnými pocity", které ho nutí odebrat se do koupelny.
Tatsumi se ovšem do koupelny nedostal a tak mu od "podivného pocitu" musí pomoct Morinaga. I když se Tatsumi brání (ne příliš efektivně, vždyť je pod drogama =D), nedopadne to jinak než jak to určují zákony yaoi mangy.
Ráno přichází příliš brzy, a když Tatsumi procitne a vzpomene si na uplynulou noc, dostává nutkání Morinagu zavraždit. Naštěstí pro nás jeho život ušetří, ale nehorázně se na něj naštve. Druhý den Morinaga mizí.

To by byl úvod do děje a shrnutí prvních dvou kapitol. A zároveň první OVY (Ano, KB se konečně dočkalo vlastní OVY). Doufám, že jsem vás alespoň trochu nažhavila na čtení.
Ale nějaký děj není to jediné, co je na KB tak úžasné. Jednou z věcí, které vás donutí KB číst jsou samotní hrdinové. Tatsumi je ten nejúžasnější uke pod sluncem. Každou chvíli Morinagu surově mlaátí, nadává mu, řve na něj, případně mu jen vyhrožuje ostrými předměty.
Tatsumiho si nejde nezamilovat. Morinaga možná není tak uchvacující svou povahou, vzhledem však určitě. Oba však občas házejí TAKOVÉ blushe a TAKOVÉ naprosto ňufky ňufky výrazy, že yaoistka jen kvičí v naprosté extázi kdesi pod stolem a tiskne si k nosu krví prosáklý kapesník.
Kromě dvou hlavních hrdinů se objevuje spousta daších zajímavých postav, což se nám v yaoi mangách taky moc často nestává.  A pak je tu humor. Všudypřítomný humor. Gagy, hlášky, Morinagovi skoky po Tatsumim, Tatsumiho výrazy po nějaké zvlášť "děsivé" noci, to všechno dělá z Koisuru Boukuna úžasnou komedii.


 Když to beru kolem a kolem, nemůžu si u KB na nic stěžovat, snad jak řekla už Alcielle, že je to manga ve stavu ongoing. Poslední dva měsíce jsem na manga.animea pečená vařená a kontroluju, jestli náhodou nějaká dobrá duše nepřidala další kapitolu.
Sečteno podtrženo: Koisuru Boukuna můžu jenom doporučit. Považuji ho za jednu z nejlepších yaoi mang a dokonce ho začínám překládat pro TNT.

~Dyamirity~
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Laňule;D Laňule;D | Web | 12. listopadu 2010 v 20:55 | Reagovat

Je to takové, no takové,... och ano, slintala jsem u toho, takže úžasné;D

2 Alcielle Storm Alcielle Storm | Web | 13. listopadu 2010 v 20:16 | Reagovat

Ano, ano a ještě jednou ano! Už jsem na to taky psala článek a po tom co jsem ho dopsala, tak jsem to četla zase a zase a...no, tak nějak jsem se do toho prostě zase zbláznila. Mimochodem šestka je úplně...MOC!

3 daarkrai daarkrai | Web | 15. listopadu 2010 v 21:09 | Reagovat

Mně to teda rozhodně nažhavilo, a taky pobavilo :D Nevím nevím, jestli se vrhnu na mangu, jsem zase líná číst, ale na OVu jsem každopádně zvědavá :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama