Září 2010


Všechno nejlepší, Hate!

25. září 2010 v 12:54 | Dyamirity |  Moje výšplechty
Hate, tvůrkyně designu tohoto blogu a věrná čtenářka má dneska narozeniny! Tak jí alespoň popřeju, když nic jiného.  

Cruel Nekomi
Dárek pro Hate je ještě v nedohlednu a doufám, že jí ho budu moct dát dřív, než jí bude šestnáct.  Tak sem dám prozatím alespoň přání, které jsem jí psala na Facebooku:

Všechno nejlepší, i když je to k těm proklínaným patnáctinám, že =D Tak hodně štěstí, zdraví, metalu, Eddieho a Alexiho, Childrenů a jiných mě neznámých kapel, úspěchu v psaní písniček atd. atd. apod.

Tvoje Dyamirity.

P.S. : Eddie je Hateina nová kytara, kterou dostala ve čtvrtek.
Alexi je zase její milovaný zpěvák z CoB.


Přežila jsem Zitka

23. září 2010 v 12:35 | Dyamirity |  Moje výšplechty

aneb jak je příjemné, když si konečně veřejně zanadáváte na třídního profesora ♥


           Asi každý ví, jak je nepříjemné, dkyž vám někdo dlouho leží v žaludku. Náš třídní mi tam leží už od primy a pěkně si tam hoví. Tohle je scéna, která se mi stala dneska při češtině. A na kterou jsem dost, ale vážně DOST pyšná!

     Píšu. A myslím, že píšu dobře. Taky kreslím komixy (čehož je svědkem tahle stránka). A právě Komixy je našemu třídnímu trnem v patě. Viz. devátá kapitola Fall, kde jsem se rozepsala o zabaveném sešitě. Ale on mě pořád nutí něco psát. Prý za odměnu. Nebo spíš za trest.

     Včera jsem nedávala pozor při hodině. Komukoliv jinému by jenom vynadal. Mně dal za úkol si přečíst Markétu Lazaretskou (nebo jak se to jmenuje) a udělat o ní referát.

     Zuřila jsem. A když jsem přišla ze školy, respektive z výtvarky, hned jsem si postěžovala mamince (která má pro mé problémy s naším třídním veliké pochopení). Začala jsem jí vykládat, jak mě to všechno štve, že nechci být bita vlastní holí (NETUŠÍM, jak mě tohle slovní spojení napadlo) atd. apod... a ona se mě naprosto vážně zeptala:
     "A řeklas mu to?"

     Zmlkla jsem. Samozřejmě, že NEŘEKLA. Ne, že bych na to neměla odvahu. Jen nebyla příležitost a neměla jsem nikdy vůli, čas nebo snad chuť dávat dohromady souvislý text a ne jen několikavětné výkřiky zlosti.

     Druhý den, cestou do školy, jsem o tom přemýšlela. Mám hroznou vlastnost, všechno si idealizovat a vždycky věřit v nejlepší možné řešení. V tomhle případě se mi to samozřejmě stalo taky. A tak jsem si řekla: PROČ NE? A rozhodla se, že na něj vybalím všechny ty hořkosti, co jsem si v sobě tak dlouho nosila. (Představivost a optimismus = 250%. Pud sebezáchovy = 0%)

     Minulý týden jsme dostali za úkol připravit si tříminutovou přednášku, proslov, nebo něco takového. Samozřejmě jsem se na to úplně vyflákla. Ale teď mi tenhle úkol skýtal možnost mluvit bez přerušování a před celou třídou (protože nejeden člověk tam se mnou souhlasil).

     Vážně jsem se na to upnula. Udělala jsem si poznámky, co na něj vychrlím, domluvila jsem se se třídou, aby byli během toho výkladu ticho (Protože kdyby začali pokřikovat, třídní by zase vyletěl z kůže vzteky). A pomaloučku, polehoučku na mě začala lézt tetička tréma.

     Měla jsem pocit, jako bych stála v zákulisí divadla. Motýli v břiše. Zima a teplo. Pocit, že se každou chvíli pozvracím. Chtěla jsem mu to říct, ale zároveň jsem se bála, že se naštve a půjde to z kopce. Menší paradox.

     Konečně přišla ta hodina. Hodina H. Klepala jsem se jako ratlík, měla jsem pocit, že nazvracím kamarádce sedící přede mnou do kapuci a poznámky jsem si sežmoulala do kuličky velikosti hrášku.

     Jo, byla jsem připravena!
    
     Ostatní ze třídy byli skvělí. Kam jsem se podívala, někdo se na mě usmíval nebo ukazoval, že mi drží palce. Nemluvila jsem totiž jen za sebe, ale i za . A tak jsem se konečně přihlásila, že svůj tříminutový referát řeknu jako první. Nikdo jiný ho taky neměl... jen tak mimochodem.
  
      V okamžiku, kdy jsem začala mluvit všechna nervozita opadla. Mluvila jsem k třídě, ne k třídnímu. Prokládala jsem vážná témata vtipnými poznámkami (Teda.... myslím, že byli vtipné. Ostatní se smáli...). Pořádně jsem se rozjela a samu mě překvapovalo, jak snadno a srozumitelně skládám dohromady věty. Někdy mám totiž problém, že se na nějakém slově zaseknu a teprv mi do mozku dojde, co pusa už řekla... a pak mám několika vteřinový zásek.

     Jela jsem. Vyplivala jsem na něj všechno, co mi připadlo na mysl. Jak mě štve, že zneužívá talent cizích lidí, jak nás mezi sebou ponižuje.

     Reakce třídy byla úžasná. Vážně byli zticha, jen občas se zasmáli nebo mi poradili, když jsem přestávala nit myšlenky.

     A tříďas? Ten dostal hned ze začátku záchvat chichotání a vydržel mu až do konce. V jednu chvíli se chytil za hlavu, a to jsem se normálně musela zastavit a zeptat, jestli se směje nebo brečí. Smál se.

     Když jsem skončila, místo po třech minutách asi po čtvrt hodině, sklidila jsem solidní aplaus. Byla jsem ráda, že to mám za sebou, i když mě to strašně bavilo. Převádět problémy naší třídy do lehce sarkastické formy veřejného projevu =D

     Třídní to vzal dobře. Líp než jsem myslela. A já jsem spokojená. Dnešní den hodnotím 9/10, to protože ještě neskončil.

Díky za pozornost,
Dyamirity

P.S. : Tak tohle je ukázka, co si představuju pod pojmem Můj výšplecht =D

(EDIT: (30.10.2010) O týden později. Zitko svůj přístup nejenomže nezměnil, ale podle mě se natruc chová ještě víc zabitíhodně. A dneska mi zároveň zabavil první dvě stránky desátého volume (Juchů!). To naštěstí vrátil. Ale stejně to nemělo asi žádný smysl, ten můj sáhodlouhý, strhující projev =D Uvidím, jak se to časem vyvine...)


Poznámky k 3. volume

17. září 2010 v 20:29 | Dyamirity |  Poznámky III.
Poznámky
Příští díl...
     Tak tady máte první ručně psané poznámky a reklama na další volume =D Ve dvojce to bylo sice taky, ale.... dvojka nám jaksi chybí.
     Dodala bych snad jenom to, že trojka, respektive poslední kapitola trojky, se docela špatně skenovala. Předkreslila jsem si jí totiž tužkou a pak jsem byla líná, abych to gumovala.
     Nebo spíš, maminka mi zakázala gumovat v obýváku, kde obvykle pracuju, prý že nebude věčně vysávat gauč a koberec, který je po mém gumování vždycky pokrytý několikacentimetrovou vrstvou gumových cucků.
     V novém obýváku teď nemáme koberec, ale lino, takže i když mám zakázáno gumovat, nejednou jsem si pěkně pogumovala a pak hupky dupky pro smetáček a lopatičku.
    No zpátky k tomu volume... črty se občas s finální kresbou rozcházely a tak jsem musela progumovávat ty nejhorší ještě teď a nebo potom v Photofiltru.
    Potom chci opravit poznámky. Nepsala jsem to jen čtrnáct dní. Čtrnáct dní trvaly nákresy, kterých jsem schopná udělat 60 stránek za den =D Dokreslování centropenem pak trvalo další měsíc.
    Tenhle díl je fakt strašně černobílý. Ještě jsem neviděla, jak je to bez Shiřiných vlasů (například) děravé. Taky to ještě nebylo v době, kdy jsem si kupovala nové centropeny a tak ještě v čtyřce jsou místa, kde je vidět přechod centropenů nebo rozvrzané linky těch dopsávajících.
     To je asi všechno. Teď přijde čtyřka. Myslím, že trojka je takový mezník mezi lepší a horší kresbou. Čtyřka už se zlepšuje, ale trojka má pořád placaté profily a špatné proporce. Ale čtyřka už se zlepšuje.... myslím ^_^
     Doufám, že se vám trojka líbila a vydržíte to se mnou i do dalších dílů.
     Pá a dobrou noc,
 Dyamirity

P.S. : K té reklamě na další díl. O Sakuře... sice jsem to plánovala tři volume, ale Sakura se i přes upoutávky ve třech dílech objeví až v šestce.

Kapitola 12. : Zamyšlená shinigami, klopýtající čas... budeš lhát?

17. září 2010 v 20:12 | Dyamirity |  Kapitola 12.
Tak je tu poslední kapitola 3. volume, doufám, že se budou líbit.
Úvodní stránka 12
Kap.12,01
Za ten nedokončenej obrázek se omlouvám =D

Myšlenkové panoptikum Dyami-chán!

16. září 2010 v 19:13 | Dyamirity |  Moje výšplechty

Bláznění čtvrtečního večera pod vlivem nutely

        Dnes... vlastně už dřív, ale pro vás dnes, jsem se rozhodla, že shi-t nebude jen domovskou stránkou SHI-teamu. Víte, byl to pěkný nápad, blog jen pro S-T, ale chtěla bych mít i blog, jako BLOG. Vlastní názory, výšplechty a popřípadě recenze na knížky a mangy, stížnosti na svět. Ale já nikdy nemám dost vůle, abych ten blog udržovala. Ale shi-t.... ten jo!
     Takže možná budu prokládat kapitoly a SHI-teamovské věci i obyčejnými články. Chci aby tenhle blog byl víc jako blog natalie-sadness =D Ne tak, tohle byl VTIP! (Popravdě nechápu, co všichni na tý blonďatý frajerce maj... '-_- ) Spíš bych chtěla, aby se to trochu přiblížilo úrovni Taylor-dono. Té říkám správná blogerka!
     Doufám, že vám to nebude vadit...

Děkujú, Dyamirity
    

Kapitola 11. : Překvapený Chidori! Druhé ostří?

14. září 2010 v 21:10 | Dyamirity |  Kapitola 11.
A po dlouhé době tu máme další kapitolu. Tahle je vážně jenom o linkách a žádných tmavých plochách. Je fakt, že tehdy jsem neměla tak masovou spotřebu centropenů =D Jinak bych vám chtěla poděkovat za komentáře. Nevím, jak ostatní blogaře, ale mě vždycky strašně potěší ^_^ 

Úvodní stránka 11
Kap.11,01

Porovnání po roce a půl

5. září 2010 v 13:17 | Dyamirity |  SHI-team zajímavosti
Na tenhle blog jsem viděla už dost poznámek typu: Takhle jsem kreslil v šesti, je to hrozný atd.,atd... Už to napíšu jenom jednou. Začátek je rok a půl starý, tak se není čemu divit. Od teď budu ty komentáře ignorovat, popřípadě mazat, PROTOŽE DO MĚ SE NIKDO SR*T NEBUDE =D
Ale co jsem chtěla říct. Včera jsem dokončila úvodní obrázek nové kapitoly Stuha a řetěz II. Pokud vám to zní povědomě, ano, takhle se už jedna kapitola jmenovala. Poroto jsem se rozhodla, že i obrázek bude stejný... jen o rok a půl novější =D

Tady je obrázek z druhé kapitoly:
Úvodní stránka 2. kapitoly
 A obrázek ze včerejška (4.9.2010), ten je jenom pastelkami:
Úvodní strana 35. kap.
Heheh, to je rozdíl, co?

Výčet kapitol a volume

3. září 2010 v 20:50 | Dyamirity |  SHI-team zajímavosti

Volume :

 • 1. Příběh shinigami
 • 2. Amore e morte
 • 3. Ostří taseno
 • 4. Postav se strachu
 • 5. Postav se strachu 2.
 • 6. Princezna a sobec
 • 7. Kuřátka a kachničky
 • 8. Nenávidět hřích, však milovat hříšníka
 • 9. Zkouška ohněm
 • 10. Náznaky absurdity
 • 11. Pokud chceš mír, připrav se na válku
 • 12. Řekněme technická chyba...
 • 13. Vzhůru dolů
 • 14. Loutka bez provázků
 • 15. Otázky a odpovědi
 • 16. Přetrhaná pouta
 • 17. Přesýpavý písek
 • 18. Lidská hloupost
 • 19. Poslední den
 • 20. Poslední den 2.
 • 21. Setkání světů
 • 22. Lži a polopravdy

Kapitoly:

 1. Smrt
 2. Stuha a řetěz
 3. Jektavý smích pouličních lamp
 4. Létajíc
 5. Shooting star
 6. Kapky deště
 7. Světlo v okně
 8. Řetěz táhnoucí mne zpátky
 9. Fall
 10. Postrádaná
 11. Překvapený Chidori! Druhé ostří?
 12. Zamyšlená shinigami, klopýtající čas... budeš lhát?
 13. Hledám, pros, odchází...
 14. Práh
 15. S.O.S.
 16. Krize
 17. Valentýnský speciál ♥
 18. Cinnamon
 19. Bezmoc
 20. Přestává mě to bavit!
 21. Skoro tam
 22. TICHO
 23. U konce s dechem
 24. Cíl
 25. Jsme zpátky a bez deprese
 26. BENG, BENG!
 27. Debt
 28. Show must go on!
 29. O život
 30. The Kick or The Kiss
 31. Apokalypsa na dosah ruky (Absolutní kolaps srdce)
 32. Mlhavo
 33. Až příliš blízko...
 34. Watch out!
 35. Stuha a řetěz 2.
 36. Hra (Část první: Kočičí oči)
 37. Hra (Část druhá: Šachovnice)
 38. Hra (Část třetí: Jen přežít)
 39. Hra (Část čtvrtá : Prozření)
 40. Hra (Část pátá: Rozuzlení)
 41. Hra (Část šestá: Hořkosladké úvahy)
 42. Hra (Část sedmá: Na tahu)
 43. Hra (Část osmá: Grande finále!)
 44. Last night
 45. Nedotknutelná
 46. KNOCKOUT (46.5. : A svět miluje mizeru)
 47. Sayonara
 48. Home sweet Tamayori
 49. Vzduchoprázdno
 50. Nameless world
 51. Volným stylem velkoměsta
 52. Echo
 53. Two faced lover
 54. In the crowd...
 55. Bloody love
 56. SUKI/KIRAI
 57. Soul
 58. Do I need friends?
 59. Step by step
 60. Walking in circles
 61. Srdcebol
 62. Follow me
 63. Štvanice
 64. Vánoční speciál
 65. Druhý v pořadí
 66. Stardust
 67. Bridge on Shimario
 68. Monsters
 69. Kohouti
 70. Just a game of love and hate
 71. Seriously
 72. Secret
 73. LAST DAY (Část první: Hřmění)
 74. LAST DAY (Část druhá: Volání démonů)
 75. LAST DAY (Část třetí: V pustině)
 76. LAST DAY (Část čtvrtá: Odpor)
 77. LAST DAY (Část pátá: Skřípot dveří)
 78. LAST DAY (Část šestá: Posel špatných zpráv)
 79. LAST DAY (Část sedmá: Okovy)
 80. LAST DAY (Část osmá: Hořká pravda)
 81. Hello and farewell
 82. Lost heartbeat
 83. JOKER
 84. Fall of my last hope
 85. RETURN
Podle toho, jak budou přibývat, budu seznam aktualizovat. (Nevím, proč to sem dávám. Koho zajímá Seznam kapitol? =D Ale co...)

Kapitola 10. : Postrádaná

3. září 2010 v 20:30 | Dyamirity |  Kapitola 10.
Kap.10,03
A máme tu další kapitolu. Tahle je jedna z mých nejoblíbenějších, jelikož je to první kapitola, která je celá ze Shigaie. Ve ztracené dvojce byly sice už dvě scény, poprvé jediná stránka, kde se mihla Nekomi (moje nej postava ^_^), podruhé jeden obrázek s velitelem Kuronekem. Oba uvidíte i v téhle kapitole.
Mohli jste taky zaregistrovat, že nám začal školní rok (VELMI černý humor, já vím). To mi zase zpomalí produkci komiksů, ale na skenování toho ještě máám.... nebojte. Zrovna dneska jsem dokončila kapitolu 34 =D
Tak tady to máte:

Úvod. stránka 10. kap
Kap.10,01