SHI-team

16. července 2010 v 11:37 | Dyamirity |  Úvod

SHI-TEAM

Kde vlastně leží hranice mezi náhodou a osudem?


"Shinigami, to jsme my, zabíjejí démony, které se do reality derou Zezdola a posílají duše na Druhou stranu. To je něco jako nebe. Chráníme i živé tvory a jejich duše. Chápeš?"
"Ne,"
"Fajn, tak jedeme dál,"

TATO STRÁNKA OBSAHUJE SPOILER V PODSTATĚ CELÉHO PRVNÍHO VOLUME. ALE KLIDNĚ TO RISKUJTE, JINAK SE NEDOZVÍTE, O ČEM TO JE =D

On se jmenuje Shiwasu Chidori. Středoškolský student, věk 15 let, hnědé vlasy, čokoládově hnědé oči, 181 cm, školní průměr 1.9.
Ona se jmenuje Kenji Shiramizu. Shinigami, věk 15 let, černé vlasy, černé oči, 157 cm, členka elitní shinigamijské jednotky Delty.
Co mají tyhle dva společného?
Technicky vzato všechno.
Chidori je obyčejný středoškolák a obyčejnými zájmy, obyčejným životem a přáteli. Příběh začíná v okamžiku, kdy leží v posteli po dvoutýdenní chřipce a na návštěvu se přišel podívat jeden z jeho kamarádů, Fujioka Yomaru. Přináší mu dívčí mangu (to, že je dívčí Chidori vydedukuje až po několika stranách) a drby ze školy.
Do jejich třídy a přesněji do lavice za Chidoriho nastoupila nová studentka. Oslnivě krásná, leč chladná a děsivá Kenji Shiramizu, která od sebe okamžitě odradila celou třídu.
To, jaká jeho nová spolužačka je, Chidori zjišťuje hned druhý den. Kenji-san totiž jeho nadšení velmi brzo zchladí (nebo spíš absolutně zmrazí). Její pravá povaha se však ukáže o přestávce, kdy se objeví školní tyran a rváč Kaboru Umarata. Shiramizu mu slušně řečeno rozbije hubu a Umovi nezbyde nic jiného, než pokořeně, leč s úctou odejít.
Měsíc a půl uplyne v klidu (pravděpodobně, protože měsíc a půl přeskakujeme =D) a Chidori si jde v klidu domů. Vyruší ho až Shiramizu, řítící se za ním. Stihne mu říct pouze Utíkej, když se za ní objevuje monstrum v podobě obřího ještěra.
Kenji Shiramizu se s výkřikem "Shinigami" mění. Před Chidorim stojí ta samá dívka, nyní však oblečená do černého kimona s dvěma katanami po boku. I když se Shiramizu snaží Chidoriho všemožně ochránit, démon, který má za jejich zády poskoka, ho poršpikuje skrz naskrz.
Probudí se v jakési podivné místnosti kde je pouze křeslo, obří zrcadlo za oním křeslem, on, Shiramizu a podivná postava ve stínu křesla. Ta nebo spíš ten se jmenuje Orosuwa a po dlouhém dohadování, zírání do zrcadla a přesvědčování Shiramizu sdělí, že Chidori se stane jejím společníkem jako shinigami a tím pádem přichází o černé kimono a získává bílé, které značí, že patří do páru s jiným shinigamim (do PRACOVNÍHO páru).
To spouští kolotoč tajemství, útěků ze školy, krve, jizev, ale i humoru a postupného odhalování skutečné povahy postav. Kromě hlavních dvou hrdinů se brzy dostane do tohoto spletitého víru shinigamijského světa také několik Chidoriho spolužáků. Již zmiňovaný Fujioka Yomaru, Kaboru Uma, ale i Aiiro, Chidoriho druhý kamarád, Fujioka Kameko, Yomarova sestřenice a Mikeru Aya, dívka zamilovaná do Chidoriho.
Vím, že autor by neměl psát recenze na vlastní díla, ale nikdo jiný mi jí asi nenapíše, takže musím. Myslím, že Shi-team by se mohl líbit. Je v něm humor (miluju dvojsmysly, takže těch je tam víc než dost), krev a boje, romantika (jedna z hlavních dějových linek je právě o vyvíjejícím se vztahu obou hlavních hrdinů) i trocha toho napětí a slz (ale ty až potom).
Jak už jsem říkala, kresba se vyvíjí a chybí navíc celé druhé volume, které musím dokreslit, ale teď už se děj docela rozjel. Doufám, že každý si tam najde postavu nebo cokoliv, co ho přinutí, aby se do SHI-teamu začetl. Dejte mi čas =D
Takže dík a pá,
Dyamirity
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Yurisan Yurisan | Web | 20. srpna 2010 v 20:25 | Reagovat

Wau, to vypadá dost dobře, líbí se mi ten nápad a vůbec, je to dost originální, myslím že se přidám ke čtenářům ^^

2 Maglaiz Maglaiz | E-mail | Web | 2. února 2013 v 22:08 | Reagovat

Zdravím!
Tímto bych Tě ráda pozvala na soutěž Imaginaria: http://libere.blog.cz/1301/imaginarius-special

Hezký večer přeji.
Maglaiz :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama