Červenec 2010

Kapitola 2. : Stuha a řetěz

17. července 2010 v 13:43 | Dyamirity |  Kapitola 2.
A máme tady kapitolu 2. Tuhle a první kapitolu jsem si předskenovala už asi dva měsíce zpátky, ale po ní mě čeká několik hodin čistého času skenování a čištění, aby se k vám dostali i zbylé. A vlastně i dokreslování, jmenovitě u druhého volume. No nic, užijte si další šálek mé dřiny.
Úvodní stránka 2. kapitoly
Kap.02,01

Kapitola 1. : Smrt

16. července 2010 v 16:38 | Dyamirity |  Kapitola 1.
     Tak tady to je. První kapitola SHI-teamu. Je to trošičku rozpačitý pocit, jako kdyby člověk posílal dítě poprvé do školy. Teď si SHI-team bude moc přečíst každý (pokud sem někdo přijde =D). Ale doufám, že se vám bude líbit. Pamatujte, že je to víc než rok, co jsem to kreslila, tak buďte shovívavý, Když se na to dívám, mám chuť to celé předělat =D No nic, užijte si to.
Kap.01,01


Volume - rozcestník

16. července 2010 v 14:28 | Dyamirity |  Volume
(Příběh shinigami)

(Amore e Morte)
chybí komiks, přepis do textu

(Ostří taseno)

(Postav se strachu)

(Postav se strachu 2.)

(Princezna a sobec)

(Kuřátka a kachničky)

(Nenávidět hřích, však milovat hříšníka)

(Zkouška ohněm)

(Náznaky absurdity)SHI-team

16. července 2010 v 11:37 | Dyamirity |  Úvod

SHI-TEAM

Kde vlastně leží hranice mezi náhodou a osudem?


"Shinigami, to jsme my, zabíjejí démony, které se do reality derou Zezdola a posílají duše na Druhou stranu. To je něco jako nebe. Chráníme i živé tvory a jejich duše. Chápeš?"
"Ne,"
"Fajn, tak jedeme dál,"

TATO STRÁNKA OBSAHUJE SPOILER V PODSTATĚ CELÉHO PRVNÍHO VOLUME. ALE KLIDNĚ TO RISKUJTE, JINAK SE NEDOZVÍTE, O ČEM TO JE =D

On se jmenuje Shiwasu Chidori. Středoškolský student, věk 15 let, hnědé vlasy, čokoládově hnědé oči, 181 cm, školní průměr 1.9.
Ona se jmenuje Kenji Shiramizu. Shinigami, věk 15 let, černé vlasy, černé oči, 157 cm, členka elitní shinigamijské jednotky Delty.
Co mají tyhle dva společného?
Technicky vzato všechno.
Chidori je obyčejný středoškolák a obyčejnými zájmy, obyčejným životem a přáteli. Příběh začíná v okamžiku, kdy leží v posteli po dvoutýdenní chřipce a na návštěvu se přišel podívat jeden z jeho kamarádů, Fujioka Yomaru. Přináší mu dívčí mangu (to, že je dívčí Chidori vydedukuje až po několika stranách) a drby ze školy.
Do jejich třídy a přesněji do lavice za Chidoriho nastoupila nová studentka. Oslnivě krásná, leč chladná a děsivá Kenji Shiramizu, která od sebe okamžitě odradila celou třídu.
To, jaká jeho nová spolužačka je, Chidori zjišťuje hned druhý den. Kenji-san totiž jeho nadšení velmi brzo zchladí (nebo spíš absolutně zmrazí). Její pravá povaha se však ukáže o přestávce, kdy se objeví školní tyran a rváč Kaboru Umarata. Shiramizu mu slušně řečeno rozbije hubu a Umovi nezbyde nic jiného, než pokořeně, leč s úctou odejít.
Měsíc a půl uplyne v klidu (pravděpodobně, protože měsíc a půl přeskakujeme =D) a Chidori si jde v klidu domů. Vyruší ho až Shiramizu, řítící se za ním. Stihne mu říct pouze Utíkej, když se za ní objevuje monstrum v podobě obřího ještěra.
Kenji Shiramizu se s výkřikem "Shinigami" mění. Před Chidorim stojí ta samá dívka, nyní však oblečená do černého kimona s dvěma katanami po boku. I když se Shiramizu snaží Chidoriho všemožně ochránit, démon, který má za jejich zády poskoka, ho poršpikuje skrz naskrz.
Probudí se v jakési podivné místnosti kde je pouze křeslo, obří zrcadlo za oním křeslem, on, Shiramizu a podivná postava ve stínu křesla. Ta nebo spíš ten se jmenuje Orosuwa a po dlouhém dohadování, zírání do zrcadla a přesvědčování Shiramizu sdělí, že Chidori se stane jejím společníkem jako shinigami a tím pádem přichází o černé kimono a získává bílé, které značí, že patří do páru s jiným shinigamim (do PRACOVNÍHO páru).
To spouští kolotoč tajemství, útěků ze školy, krve, jizev, ale i humoru a postupného odhalování skutečné povahy postav. Kromě hlavních dvou hrdinů se brzy dostane do tohoto spletitého víru shinigamijského světa také několik Chidoriho spolužáků. Již zmiňovaný Fujioka Yomaru, Kaboru Uma, ale i Aiiro, Chidoriho druhý kamarád, Fujioka Kameko, Yomarova sestřenice a Mikeru Aya, dívka zamilovaná do Chidoriho.
Vím, že autor by neměl psát recenze na vlastní díla, ale nikdo jiný mi jí asi nenapíše, takže musím. Myslím, že Shi-team by se mohl líbit. Je v něm humor (miluju dvojsmysly, takže těch je tam víc než dost), krev a boje, romantika (jedna z hlavních dějových linek je právě o vyvíjejícím se vztahu obou hlavních hrdinů) i trocha toho napětí a slz (ale ty až potom).
Jak už jsem říkala, kresba se vyvíjí a chybí navíc celé druhé volume, které musím dokreslit, ale teď už se děj docela rozjel. Doufám, že každý si tam najde postavu nebo cokoliv, co ho přinutí, aby se do SHI-teamu začetl. Dejte mi čas =D
Takže dík a pá,
Dyamirity

Vítej v útrobách mé zvrácené fantazie

16. července 2010 v 10:21 | Dyamirity |  Úvod
     Koho neodradil už nadpis, tomu gratuluju. Tímto článkem totiž začíná doufám že dlouhá historie tohoto blogu. Shi-t.blog.cz. I přes ne zrovna slušný název Shi-t neznamená shit fikaně rozdělený polčkou, ale zkratku mého komixu, který hodlám uveřejňovat na tomto blogu. Shi-team.
   Je zajímavé, jak si lidé zapamatují jméno komixu, když se v něm nachází sprosté slovo. U nás ve třídě si ho pamatují i ti, co o něm jen slyšeli. To samé platí i o mé jinak ignorantské sestřičce.

15. Cinnamon
(Úvodní stránka k 18. kapitole: Cinnamon)

   Na net jsem se Shi-team rozhodla dávat, aby si ho četlo víc lidí. O čemž sice silně pochybuju, ale alespoň mám záminku si všechno naskenovat a nebát se, že se mi zase něco ztratí (Dodnes truchlím nad ztrátou 2.volume u kterého doufám, že se přece jenom jednou objeví).
   A teď k samotnému Shi-teamu. Je to komix na veliké motivy Bleache. To je moje nejoblíbenější anime, a když se já do něčeho zamiluju, okamžitě začnu dělat svojí verzi... nebo něco na ten způsob. Takhle jsem to měla i s Narutem, Soul Eaterem atd.,atd... ale Shi-team se tak nějak zvrtl a už se to nedalo zastavit.
   Zatím mám hotových sedm a půl volume (16.6.2010) a komix kreslím už přes rok. Proto buďte shovívavý k prvnímu volume. To jsem nebyla vůbec vykreslená a.... no prostě to vypadá, jako když to dělá kůň. Obrázek v záhlaví je úvodní obrázek k právě osmému volume a patří tedy mezi nejnovější.
   A nyní slibované poděkování: DÍKY! DÍKY! DÍKY, HATE! MÁŠ TO NADOSMRTI U MĚ! Jen pro zajímavost, Hate je moje spolužačka a jedna ze čtenářek Shi-teamu, u které zbožňuju hned několik věcí. Na nic si nestěžuje, čeká až dokreslím celá volume (a nekrade mi sešit zpod prstů (to bych vážně zabíjela)) a hlavně si asi jako jediná oblíbila jednu z mých nejoblíbenějších postav, která je podle ostatních nesympatická. A Hate byla tak neuvěřitelně, úžasně a supermegaperfektně ochotná, že mi udělala design (což si můžete přečíst dole v zápatí). Takže Díky, Hate.
   Musela se mnou mít neuvěřitelnou trpělivost, protože jsem měla pořád další a další požadavky. Když jsme řešili menu, myslela jsem, že mě skrz počítač sežere =D Nemohgla jsem se rozhodnout, jestli bude v rubrikách Vakuum nebo Novinky. Nakonev vyhrálo Vakuum, kde bude taková směs všeho možného. Taky jsem jí strašně dlouho otravovala s barvami pozadí a záhlaví, takže něco každou chvíli přebarvovala. Hate asi bude ta nejtrpělivější z nejtrpělivějších =D
   Už to tady asi nebudu moc rozmazávat a přejdu rovnou ke komixu samotnému. Musím ještě udělat rozcestníky (nebo si spíš vzpomenout, jak se to dělá) a naskenovat víc než 400 stránek Shi-teamu a zjistit, jak ty stránky zmenšit, aby mi to neroztáhlo blog do šířky osmiproudové dálnice.
   Držte mi palce a když tak se stavte a podívejte se, jak si vedu...
Díky a pá,
Dyamirity